Verslas

Vilnius tech park vienai dienai tapo Latvijos ambasada

Vilnius tech park ketvirtadienį vyko Latvijos dienų renginiai – Verslo kontaktų mugė, diskusija apie IT inovacijas, keičiančias turizmą, o dieną vainikavo kasmetinių „Nameja Balva“ apdovanojimų ceremonija.

Diskusijoje „IT inovacijos turizme: šimtmečio pažanga ir iššūkiai Baltijos regione“ dalyvavo svečiai iš Latvijos – Jean Mauris – verslininkas, aktyviai dirbantis su startuoliais ir padedantis įmonėms diegti naujus, technologinius sprendimus Latvijos įmonėse bei Asnāte Avotniece, kuri aktyviai išnaudoja naujoves, viešinant Abgunstes dvaro veiklą. Lietuvai diskusijoje atstovavo „Vilnius Tech Park” vykdančioji direktorė Ieva Dirvonskaitė bei Šarūnas Jasiukevičius – publicistas bei keliautojas, savo kelionėse naudojantis išmaniuosius sprendimus.

Susirinkusiems „Nameja Balva“ apdovanojimų ceremonijos svečiams sveikinimo žodį tarė Latvijos ekonomikos ministerijos administracijos vadovė Ieva Jaunzeme ir Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Ministras pasidžiaugė bendrais kaimyninių šalių projektais ir palinkėjęs daugiau bendrų darbų ateinančiais metais.

„Nameja Balva“ apdovanojimai įteikti šešioms Latvijos ir Lietuvos įmonėms, parodžiusioms geriausius rezultatus praėjusiais metais.

Didžiausio paslaugų eksporto į Lietuvą apdovanojimą pelnė AS „A.C.B.”, praėjusiais metais su Lietuvos partneriais įgyvendinusi Vilniaus oro uosto kilimo tako rekonstrukcijos projektą.

Antroji nominacija – Didžiausias produktų eksportuotojas į Lietuvą. Šioje nominacijoje, įveikusi AS „Balticovo”, gaminančią kiaušinių produktus, ir SIA „Valmiermuižas alus”, nugalėjo „Sakret LT”.

„Nameja Balva“ apdovanojimas geriausiam Latvijos darbdaviui, šiais metais įteiktas BTA draudimo padaliniui Lietuvoje. Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo „Elektrum Lietuva” bei saugos tarnyba „Grifs AG”.

Apdovanojimų ceremonijoje neliko nepastebėtos ir 3 Lietuvos įmonės, glaudžiai bendradarbiaujančios su bendrovėmis iš Latvijos, įteikti „Geriausio partnerio“ nominacijos apdovanojimai. Šiemet šios nominacijos apdovanojimą pelnė lietuviško dizaino namai „Locals.lt”, praėjusiais metais pristatę Latvijos dizainerių pop-up ir ilgalaikę ekspozicijas bei supažindinę su daugiau nei 35 Latvijos dizainerių ir mados prekių ženklų.

„Geriausio partnerio“ apdovanojimai taip pat įteikti „Pegaso” knygynui bei „Galvosūkių pasauliui”, jau ilgą laiką bendradarbiaujantiems su latviškais prekių ženklais.

„Nameja Balva“ apdovanojimus nuo 2006-ųjų metų organizuoja Latvijos investicijų ir plėtros agentūra, Latvijos Įmonių rūmai Lietuvoje ir Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, siekiant skatinti Latvijos ir Lietuvos įmonių bendradarbiavimą.

Šiais renginiais Latvijos dienos nesibaigia. Iki sekmadienio Vilniaus ir Kauno restoranuose vyksta akcija „Paragauk Latvijos!“, kurios metu restoranų šefai siūlo paragauti modernios Latvijos virtuvės patiekalų. Vilniečiai ir kauniečiai latviškus skonius gali atrasti dvidešimt keturiuose restoranuose ir baruose.

Visi ragaujantys latviškus patiekalus bei perkantys latvišką produkciją Vilniaus Akropolio Pegase, Coo Culte, Barbora.lt ir dizaino namuose Locals.lt dar dalyvauja ir Magnetic Latvia loterijoje, kurios laimėtojų laukia vertingi prizai – prabangi vakarienė Rygos restorane „3“, kelionės us Lux Express į Rygą, bilietai į Brainstorm koncertą ir daug kitų.

Parašykite komentarą