Politika ir teisė

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko G. Kirkilo pranešimas: „Suomija ir Lietuva siekia labai panašių tikslų Europos Sąjungoje“

Šiandien Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas Seime susitiko su Lietuvoje viešinčiu Suomijos Respublikos užsienio reikalų ministru Peku Havistu (Pekka HAAVISTO) ir jo vadovaujama delegacija.

„Suomija šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungos (ES) Tarybai, ir jos lyderystė yra grindžiama tikrais skandinaviškasis prioritetais, kaip bendrų vertybių ir teisinės valstybės puoselėjimas, socialinės įtraukties didinimas, klimato politikos stiprinimas, visapusiškas piliečių saugumo užtikrinimas“, – po susitikimo tvirtino G. Kirkilas.

„Džiugu, kad labai svarbūs ES politikoje Lietuvos ir Suomijos tikslai, kaip inovacijų stiprinimas, ambicinga ES kaimynystės politika, energetinis saugumas ar atsakas į hibridines grėsmes, iš esmės sutampa. Tai labai reikšminga stiprinant ir regioninį bendradarbiavimą Šiaurės Europoje. Lietuva siekia sekti Suomijos pavyzdžiu vystant klimato politiką nacionaliniu ir Europos mastu“, – sakė komiteto pirmininkas.

Susitikimo metu taip pat aptarti ES 2019–2024 m. strateginės darbotvarkės klausimai, Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES iššūkiai, dvišaliai Suomijos ir Lietuvos santykiai, tarpparlamentinis bendradarbiavimas.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą