Lietuvoje vis dažniau pabrėžiant aukštojo mokslo tarptautiškumo svarbą, į Vilnių atvyko 19 universitetų atstovai iš Europos, Kolumbijos bei JAV. Spalio 1–4 dienomis jie dalyvauja asociacijos „Prime Networking“ generalinėje asamblėjoje, surengtoje Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), ir aptaria tolimesnius tarptautinių mokslinių tyrimų, studijų bei studentų projektų skatinimo planus.
„Prime Networking“ yra tarptautinė ne pelno siekianti asociacija, kurios misija – plėtoti ir skatinti tarpkultūrinį bei tarpdisciplininį mokymą, akademines programas, mokslinius tyrimus, taip pat palengvinti bendradarbiavimą tarp universitetų ir įmonių. Vienai šaliai šioje asociacijoje atstovauja tik vienas universitetas, Lietuvos ambasadoriumi prieš keletą metų tapo VGTU.
Svarbiausia tinklo veikla – kiekvienais metais organizuojama studentų konferencija „Euroweek“. Jos metu tarptautinės studentų grupės pristato ilgiau nei 5 mėnesius ruoštus inovatyvius savo projektus verslo, inžinerijos ar informacinių technologijų srityse.
Studentų darbus vertina kompetentinga komisija, kuri atsižvelgia tiek į inovacijų originalumą bei pritaikymą praktikoje, tiek į pačių projektų pristatymų organizavimą ar klausytojų pritraukimą. Dalyviai įgyja žinių, kurios praverčia tolimesnėse studijose, ir tarptautinių projektų valdymo įgūdžių, taip stiprindami savo pozicijas darbo rinkoje.
2011 metais Portugalijoje vykusioje konferencijoje „Euroweek“ geriausiu tapo VGTU Verslo vadybos fakulteto komandos projektas „Creative Ecologies: Creating, Developing and Sharing Sustainable Ideas“. Jis įvertintas už stiprią mokslinę dalį, kūrybiškumą, idėjos originalumą ir pateikimo išbaigtumą.
„Prime Networking“ asociacijos generalinėje asamblėjoje aptariami ir kitąmet Švedijoje, Malardaleno universitete, vyksiančios konferencijos „Euroweek“ organizaciniai klausimai. Konferencijos tema – išmanieji miestai. Taip pat asamblėjos metu bus išrinktas naujas asociacijos generalinis direktorius ir administraciniai vadovai.
VGTU dalyvauja ne tik asociacijos „Prime Networking“ veikloje, jis taip pat yra „Baltech“ konsorciumo, Baltijos jūros regiono, Europos kultūros sostinių bei kitų tarptautinių universitetų tinklų narys. VGTU veikla pripažinta pasauliniu lygmeniu – universitetų reitingo „2013–2014 QS World University Rankings“ duomenimis, VGTU patenka tarp 4 proc. geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus, VGTU studijų, infrastruktūros ir inovacijų srityse skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.