Politika ir teisė

Vilniuje vieši Seulo scenos menų festivalio vadovas

Šiandien, spalio 31d., paskutinė teatro eksperto iš Pietų Korėjos tiriamojo vizito Lietuvoje diena. Tarptautinio Seulo scenos menų festivalio meno vadovas Byung Hoon Lee atvyko į Vilnių spalio 24 d. Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir P.Korėjoje kvietimu. Savaitės trukmės specialiai ekspertui sudaryta programa siekiama plačiau supažindinti su Lietuvos teatrais, režisieriais, dramaturgais ir spektakliais.

Per savaitę Byung Hoon Lee jau spėjo pamatyti šiuos spektaklius – Oskaro Koršunovo „Žuvėdra”, Rimo Tumino ir Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskaras”, Arpad Schilling „Didis blogis”, Lukasz Tvarkowski „Lokis”, Artūro Areimos „Virimo temperatūra” ir Vido Bareikio „Kaligula”. Šiandien svečias dar turės galimybę išvysti Kirilo Glušajevo ir Birutės Kapustinskaitės spektaklį „Terapijos”.

Tiriamojo vizito Lietuvoje metu korėjietis taip pat susitiko su Lietuvos nacionalinio dramos teatro, „Meno forto“, „No Theatre“, AAT, OKT ir Vilniaus mažojo teatro atstovais ir aptarė galimybes bendradarbiauti ateityje pristatant Lietuvos teatrą Tarptautiniame Seulo scenos menų festivalyje.

Vizitą organizavo kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje Agnė Biliūnaitė.

Vizitą finansavo Lietuvos kultūros institutas.

Pranešimą paskelbė : Vilma Žemaitienė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą