Politika ir teisė

Seimo nariai Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime: „Tik tvirti ir aiškūs veiksmai gali padėti sprendžiant neįtikėtinus iššūkius, su kuriais susiduria pasaulis“

2022 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Balandžio 24–25 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Andrius Kupčinskas ir Seimo nariai Audrius Petrošius ir Orinta Leiputė dalyvauja Helsinkyje vykstančiame Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime.

„Abi organizacijos tiki taikaus ir stabilaus Baltijos ir Šiaurės šalių regiono stiprybe, todėl jo saugumą laiko svarbia plėtros varomąja jėga. Rusijos Federacijos invazija į Ukrainą yra nepateisinamas ir žiaurus poelgis, keliantis akivaizdų pavojų taikai ir stabilumui ne tik Ukrainai, bet ir Baltijos bei Šiaurės šalims, o su šiuo karu susijusios ekonominės invazijos pasekmės be jokių abejonių paveiks mūsų valstybes, todėl turime veikti kartu, kad pajėgtume sušvelninti karo poveikį mūsų regionui“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

„Prasidėjęs karas nebuvo staigmena Baltijos valstybėms, nes mes vis dar per daug gerai prisimename, kaip veikia Rusija, ir per daug gerai pažįstame savo priešą. Mes įspėjome Europą ir tarptautinę bendruomenę vėl ir vėl, kiek gali kainuoti draugystė su Rusija. Jokios diplomatinės pastangos neturėjo įtakos nei 2008 m., nei 2014 m., ir iš jų nebus tinkamo efekto 2022 m., todėl Baltijos ir Šiaurės valstybių parama Ukrainai šiuo sunkiu metu yra neįkainojama“, – savo kalboje akcentavo Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas A. Kupčinskas. „Matome, kad pasaulis ir tarptautinė bendruomenė šiuo metu susiduria su naujais ir neįtikėtinais iššūkiais, kurie gali būti išspręsti tik tvirtais ir aiškiais veiksmais. Šiuo metu mes nemanome, kad yra pakankamai paramos izoliuojant Rusiją. Mes, europiečiai, negalime toleruoti brutalių atakų ir turime pasiekti, kad Rusija privalėtų sumokėti visą šio karo kainą. Baltijos šalys šiuo atžvilgiu buvo vieningos ir nepaisant to, kad esame mažos valstybės, mūsų veiksmai visada buvo tvirti ir griežti. Mes palaikysime Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis ir skatinsime Europos lyderius nedelsiant veikti. Paramos žodžių nebepakanka, švelnių ekonominių sankcijų per mažai, diplomatinių pastangų perkalbėti Rusiją nebeužtenka. Turime būti vieningi ir tokie pat narsūs kaip ukrainiečiai“, – sako Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas.

„Politinė, ekonominė ir karinė pagalba Ukrainai yra gyvybiškai svarbi. Mes privalome padėti Ukrainai jos kovoje už laisvę ir taip užbaigti šį karą“, – savo kalboje akcentavo Seimo narys ir Baltijos Asamblėjos Saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas A. Petrošius. „Tikiuosi, kad jau greitu metu visi kartu galėsime pasveikinti Švediją ir Suomiją su sprendimu prisijungti prie NATO šeimos, tokiu būdu parodant, kad Rusija, pradėjusi karą Ukrainoje, ne tik nepasiekė savo tikslų, nesuskaldė Europos, bet ją suvienijo ir lėmė visiškai priešingus sprendimus. Turite galimybę ilgiu padvigubinti išorinę NATO sieną su Rusija bei iš esmės pakeisti saugumo situaciją Baltijos jūros regione“, – sako Seimo narys A. Petrošius.

„Baltijos ir Šiaurės valstybės laikosi bendros nuomonės, kad reikia žvelgti į problemas globaliau, ir mano, kad visi šiandienos sprendimai turi būti priimami siekiant išsaugoti pasaulį ateities kartoms. Klimato kaita, nelygybė pasaulyje ir antidemokratinės nuotaikos kelia grėsmę pasauliui ir jo plėtrai. Pavienės šalys šios kovos laimėti negali – tai galima padaryti tik suvienijus pastangas“, – sako Seimo narė O. Leiputė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą