Politika ir teisė

Vilniaus universitete lankysis Latvijos ir Estijos Respublikų prezidentai

Lapkričio 15 d. Vilniaus universitete (VU) lankysis Latvijos Respublikos prezidentas Egilis Levitas ir Estijos Respublikos prezidentas Alaras Karisas. Baltijos šalių prezidentai su VU rektoriumi prof. Rimvydu Petrausku lankysis VU bibliotekoje, Filologijos fakultete, susitiks su Filologijos fakulteto Baltistikos katedros atstovais.

„Šis vizitas, pabrėžiantis Baltijos šalių politinius ir akademinius ryšius ir baltistikos studijų aktualumą, yra puiki proga aptarti daugybę  bendrų sąlyčio taškų – nuo trijų šalių akademinių institucijų bendradarbiavimo kalbos, literatūros, istorijos ir kitose mokslo kryptyse iki platesnių kultūrinių ryšių plėtojimo. VU studentai mokosi latvių ir estų kalbų, gimsta nauji studentų ir doktorantų mobilumo projektai. Viena bendradarbiavimo formų yra kasmetinis Baltijos šalių rektorių stipendijos konkursas“, – sako VU rektorius.

Baltijos šalių prezidentai su rektoriumi ir VU Istorijos fakulteto dekane dr. Loreta Skurvydaite lankysis VU bibliotekos Baltojoje salėje, kurioje apžiūrės Jonui Karoliui Chodkevičiui skirtą parodą. Svečiai lankysis ir P. Smuglevičiaus salėje bei žymiojoje, neseniai restauruotoje J. Lelevelio salėje, kurioje apžiūrės su Baltijos šalių istorija susijusius dokumentus iš bibliotekos paveldo kolekcijų.

Vizito VU metu prezidentai E. Levitas ir A. Karisas taip pat susitiks su VU Filologijos fakulteto dekane prof. Inesa Šeškauskiene ir Baltistikos katedros mokslininkais ir studentais. Su jais svečiai aptars naujausius baltistikos srities tyrimus ir VU vykdomas su baltistika susijusias studijas.

Estijos Respublikos prezidentas A. Karisas – akademikas, jo interesų sritis – molekulinė genetika ir vystymosi biologija. A. Karisas yra buvęs Estijos gamtos mokslų universiteto, o vėliau – Tartu universiteto rektorius. Prezidento pareigas pradėjo eiti 2021 m. spalio 11 d.

Latvijos Respublikos prezidentas E. Levitas – teisininkas, tarptautinis (EBTT) teisėjas, buvęs Latvijos teisingumo ministras. Prezidento pareigas pradėjo eiti 2019 m. gegužės 29 d.

Pastaraisiais metais VU lankėsi Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas ir užsienio reikalų ministrė Arancha Gonzalez Laya, Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja ir kiti garsūs užsienio politikai.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą