Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Šiuo metu svarbu išlaikyti strateginę kantrybę“

2022 m. rugsėjo 5 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Šiandien Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, susitikusi su Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Ministru Pirmininku Ksavjė Beteliu (Xavier Bettel), pabrėžė, kad dabartiniame kontekste labai svarbus regioninis bendradarbiavimas, įskaitant trijų Baltijos ir Beniliukso šalių formatą ir laikantis principo „vienas už visus, visi – už vieną“, strateginė partnerių kantrybė ir toliau teikiama įvairiapusė parama Ukrainai.

„Rusija bandys mus palaužti strateginės kantrybės lenktynėse, todėl labai svarbu nepasiduoti. Privalome nebefinansuoti agresorės karo mašinos, užtikrintai įgyvendindami numatytas sankcijas ir priimdami reikalingus sprendimus, kad taptume nepriklausomi nuo Rusijos energijos“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen. 

Šiame susitikime Seimo Pirmininkė dar kartą atkreipė dėmesį, kad Rusijos pradėtas neišprovokuotas karas – ne tik karas Ukrainoje. Tai karas su visu demokratiniu pasauliu. Todėl Europa privalo nesustoti ir padėti Ukrainai jį laimėti.

„Europos Sąjungos šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai yra labai svarbus mūsų paramos ženklas. Lietuva teikia ekspertinę pagalbą, kad kuo greičiau būtų pradėtos derybos dėl stojimo. Be to, ES ir NATO sąjungininkės privalo toliau teikti ilgalaikę karinę, finansinę ir humanitarinę paramą. Daug vilčių teikia istorinis NATO viršūnių susitikimas Madride, kuris parodė Aljanso vienybę. Dabar tik reikia įgyvendinti pagrindinius sprendimus kaip sustiprintas atgrasymas ir gynybos laikysena, perėjimas prie modernios gynybos rytiniame flange. Esu įsitikinusi, kad to pasieksime iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje kitais metais“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, dėl regiono saugumo Lietuva taip pat užtikrins pakankamas išlaidas gynybai, investuos į reikiamą infrastruktūrą ir priimančiosios šalies paramos paketą dislokuotiems sąjungininkų kariams.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą