Verslas

„Vilniaus paukštyno“ naujausiai gamyklai – aukščiausias pasaulinio maisto saugos ir kokybės standarto įvertinimas

AB „Vilniaus paukštynas“ naujausioje – 2016 metais pradėjusioje veikti vištienos kepsnių ir pusgaminių gamykloje atliktas pasaulinio maisto saugos ir kokybės standarto BRC („British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety“) auditas. Gamyklai suteiktas aukščiausias įvertinimas, patvirtinantis, jog gamykla atitinka itin griežtus standarto reikalavimus, o joje gaminami produktai yra saugūs bei kokybiški.

„Mūsų užduotis – vartotojams pateikti nuo lauko iki stalo kokybišką ir saugią vartoti lietuvišką vištieną. Patys valdome kiekvieną procesą nuo lesalo gamybos pačių auginamiems mėsiniams viščiukams iki galutinio produkto pristatymo į prekybos vietas. Kiekviename žingsnyje vykdome griežtą savikontrolę, tai lemia ir aukštus reikalavimus keliančių pasaulinių sertifikatų turėjimą, tarp kurių ne tik BRC, bet FSSC, ISO bei kiti.   Atliekami tarptautiniai maisto saugos ir kokybės auditai bei gaunami sertifikatai yra mūsų užtikrinamos kokybės patvirtinimas“, – sako Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

„Pasaulinis maisto saugos standartas BRC – tai ne tik vienas garbingiausių standartų, bet ir griežtas savikontrolės mechanizmas. Šio standarto įgyvendinimas reiškia, kad gamykloje vykdomi procesai paremti visų gamybos grandžių ir technologinių procesų kontrole bei priežiūra. BRC reikalavimai yra nuolatos griežtinami, o tai, kad nepaisant to išlaikome aukščiausią lygį, rodo ir mūsų pačių sau keliamą kartelę, ir sėkmingą to įgyvendinimą“, – pažymi AB „Vilniaus paukštynas“ Kokybės tarnybos vadovė Skirmantė Sokolovskienė. 

Kaip ji pasakoja, BRC auditas atliekamas kasmet nuo gamyklos veiklos pradžios. Šiemet „Vilniaus paukštyno“ vištienos kepsnių ir pusgaminių gamykla audituota pagal 8-ąją BRC standarto versiją. Standarte išdėstyta daugiau kaip 300 reikalavimų, kurie apima bei reglamentuoja gamintojo naudojamą įrangą, personalo kvalifikaciją, žaliavų kokybę ir patikimumą, sanitarinius higieninius kriterijus, kokybės ir maisto saugos savikontrolę, mokslinių–techninių pasiekimų bei inovacijų taikymą procesuose ir kita. Gamyklai suteiktas AA lygis, kuris yra aukščiausias standarto įvertinimas. Jis patvirtina, jog gamykloje užtikrinama visų gamybos procesų kontrolė bei priežiūra, o gaminami produktai yra saugūs bei kokybiški.

„Vilniaus paukštyno“ vištienos kepsnių ir pusgaminių gamykla pradėjo veikti 2016 metais. Tai viena moderniausių gamyklų Šiaurės Europoje ir vienintelė tokia Baltijos šalyse. Joje įdiegtos pažangiausios technologijos visoje Europoje, o gamybiniai pajėgumai siekia 2000 tonų vištienos produktų per mėnesį. 

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

Parašykite komentarą