Studijos

VGTU Kūrybinių industrijų laboratorija skatins laisvalaikį leisti universitete

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykstant tradicinėms Kūrybinių industrijų dienoms atidaryta nauja laboratorija, kurioje sukaupta garso ir vaizdo įrašymo bei apdorojimo įranga, su kokia dirba ir profesionalai kūrybinėse agentūrose. Jaukioje laboratorijos erdvėje studentams sudarytos visos sąlygos panaudoti teorines žinias praktikoje, įgyti darbo rinkai reikalingų įgūdžių bei įgyvendinti savo idėjas leidžiant laiką universitete.

Numatyta, kad Kūrybinių industrijų laboratorijoje vyks neformalūs susitikimai su srities profesionalais ar VGTU absolventais – seminarų, projektų ar dirbtuvių metu jie dalinsis savo patirtimi ir skatins studentus kūrybiškai pažvelgti į įvairias problemas.

„Kiekvienais metais vis daugiau abiturientų renkantis kūrybinių ar pramogų industrijų studijas, prognozuojamas 5–8 proc. kasmetinis sektoriaus augimas. Tuo pačiu didėja ir darbdavių jauniems specialistams keliami reikalavimai. Vieni pagrindinių – naujausios technikos galimybių išmanymas bei mokėjimas su ja dirbti”, – teigia VGTU Kūrybinių industrijų laboratorijos vedėjas Vytenis Mockus.

Į laboratorijoje sukauptą techniką investuota daugiau nei pusė milijono litų, dar ketvirtadalis tiek skirta patogių patalpų įrengimui.

Naujojoje Kūrybinių industrijų laboratorijoje VGTU studentai naudodamiesi profesionalia įranga galės įrašyti ir apdirbti video siužetus bei garso takelius, taip pat užsiimti grafinių darbų kūrimu, studijine fotografija bei modeliuoti kitokių medijų turinį. Pavargę ar stokodami naujų idėjų jie galės pailsėti filmų peržiūrų salėje, kurioje įdiegta ir 3D vaizdo įranga.

Laboratorijoje jau įvyko pirmieji praktiniai seminarai – besimokydami naudotis įranga VGTU Kūrybinių industrijų studentai sukūrė porą filmukų apie tai, ką veikia kūrybines industrijas veikiantys žmonės, ir apie tai, kaip jaučiasi studijas VGTU pasirinkę užsieniečiai, atvykę čia pagal „Erasmus“ mainų programą.

Studentų sukurtus video siužetus galite peržiūrėti čia:
„Profesija Kitaip“: https://www.youtube.com/watch?v=GDTYhiTPb5o&feature=youtu.be
„The Erasmus experience at VGTU“: https://www.youtube.com/watch?v=szVwdOe_04Y

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologinių mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Parašykite komentarą