Įvairenybės

VERT: keičiasi šilumos aukcionų organizavimo tvarka

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pakeitė Šilumos gamybos ir (ar) supirkimo tvarkos ir sąlygų aprašą ir Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų aprašą, siekiant didesnės konkurencijos, tiksliau prognozuoti galimą šilumos poreikį ir atitinkamai biokuro pirkimą aukcione.

Šilumos gamybos ir (ar) supirkimo tvarkos ir sąlygų apraše atlikti šie pakeitimai:

  • Numatyta, kad šilumos aukcionai bus organizuojami ne antrajam mėnesiui po einamojo, o pirmajam mėnesiui po einamojo.
  • Atsižvelgiant į tai, kad šilumos aukcionus siūloma organizuoti ne antrajam mėnesiui po einamojo, o pirmajam mėnesiui po einamojo, pakeista Supirkimo tvarkoje numatyta nuostata, kad  šilumos tiekėjai šilumos aukciono duomenų valdymo sistemoje palyginamąsias šilumos gamybos sąnaudas privalo deklaruoti ne vėliau kaip 14-tą einamojo mėnesio kalendorinę dieną, šiuo metu deklaruoti privaloma ne vėliau kaip 18-tą einamojo mėnesio kalendorinę dieną.
  • Supirkimo tvarka papildyta numatant palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų skaičiavimuose taikomos elektros energijos technologinėms reikmėms kainos skaičiavimo tvarką.

Vidutinės biokuro kainos nustatymo tvarkos ir sąlygų apraše atlikti šie pakeitimai:

  • Numatyta, kad prognozuojama biokuro biržos (skiedrų) kaina bus nustatoma ir skelbiama VERT tinklalapyje iki kiekvieno mėnesio, einančio prieš mėnesį, kuriam kaina prognozuojama, 13-tos dienos.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-11-15 posėdžio medžiaga galite ČIA.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą