Įvairenybės

VERT: elektros energijos tiekimą vartotojams sutrikdyti galėjo griūvantys medžiai, pažeidę oro linijas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įvykusių elektros energijos tiekimo sutrikimų priežasčių tyrimo aktą.

VERT gavo ESO pranešimą apie įvykusius elektros energijos tiekimo sutrikimus, kurie, pagal preliminarius duomenis, priskiriami prie avarijos elektros įrenginiuose. Sutrikimo metu elektros energijos tiekimas buvo nutrūkęs 56 245 vartotojams Klaipėdos ir Šiaulių elektros tinklo eksploatavimo skyriuose.

Išnagrinėjus įvykio aplinkybes ir bendrovės pateiktus dokumentus, buvo nustatyta, kad elektros energijos tiekimą vartotojams sutrikdyti galėjo griūvantys medžiai, pažeidę oro linijas. Pažymėtina, kad bendrovė skyrė nepakankamą dėmesį oro linijų apsaugos zonų priežiūrai – oro linijų apsaugos zonoje ar už jos ribų augančių medžių genėjimui, kirtimui, taip pat proskynų valymui, kaip numato Elektros tinklų apsaugos taisyklės. Be to, nustatyta, kad bendrovė nesikreipė į želdinių savininkus ar valdytojus, kad jie patys iškirstų ar išgenėtų želdinius ar želdynus oro linijų apsaugos zonose.

Numatytos prevencinės priemonės panašiems įvykiams išvengti. VERT įpareigoja bendrovę informuoti apie rekomenduojamų darbų įvykdymą nurodytais įvykdymo terminais.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-11-19 posėdžio medžiaga galite ČIA.

Pranešimą paskelbė: Aira Pikčiūnienė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą