Įvairenybės

Gerinant gyvūnų gerovę svarbus tampa verslo įsitraukimas

Dėmesys gyvūnų teisėms ir jų gerovei yra svarbus ne tik minint Tarptautinę gyvūnų teisių dieną, bet ir kasdienėje veikloje. O ugdant gyventojų sąmoningumą svarbus ir verslo įsitraukimas. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, gyvūniniai produktai, tokie kaip mėsa ar kiaušiniai, yra neatsiejama mitybos įpročių dalis, todėl labai svarbu užtikrinti ir tinkamas sąlygas, kuriomis gyvūnai auginami.

„Prekiaujame maisto produktai ir suprantame, koks svarbus mūsų indėlis į tai, kad gyvūnų gerovė būtų užtikrinta. Dedame daug pastangų, kad savo pirkėjams pasiūlytume tvarių produktų, kurie prisideda prie geresnių sąlygų gyvūnams – pavyzdžiui, savo kulinarijos gaminiuose naudojame tik vištieną be antibiotikų, ant kraiko laikomų vištų kiaušinius“, – sako V. Budrienė.

Pasak V. Budrienės, dar prieš kelerius metus dėmesys gyvūnų gerovei paskatino į prekybos tinklo asortimentą įtraukti vištieną be antibiotikų. O šiemet priimtas ir sprendimas kulinarijos gaminiuose naudoti tik vištieną be antibiotikų. Tai suteikia galimybes pirkėjams ne tik patiems rinktis šios rūšies mėsą, bet ir būti tikriems, kad jų pamėgti kulinarijos su vištiena gaminiai taip pat yra pagaminti užtikrinant geresnes sąlygas paukščiams.

Vištienos be antibiotikų tiekėjai sudaro tinkamas paukščių augimo sąlygas ir lesinimą kokybišku maistu paukštynuose, todėl paukščiai išlieka sveiki per visą augimo laikotarpį ir negauna antibiotikų. Šios priežastys lemia aukštą be antibiotikų užaugintų vištų mėsos kokybę. Vištas be antibiotikų auginantys tiekėjai turi specialų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sertifikatą. Komunikacijos vadovės teigimu, duomenys rodo, kad vištiena be antibiotikų jau sudaro didžiąją pardavimų dalį.

Praėjusiais metais prekybos tinklas įgyvendino ir  sprendimus, kurie leidžia visuose kulinarijos gaminiuose naudoti tik ant kraiko laikomų vištų kiaušinius. Skaičiuojama, kad priėmus šį sprendimą daugiau kaip 100 tūkst. Kilogramų kiaušinių pakeisti tvaresniais, kuriuos tiekia ant kraiko laikomų vištų kiaušinių augintojai.

Dėmesys gyvūnų gerovei „Iki“ paskatino pirmąjį iš prekybos tinklų Lietuvoje nutraukti prekybą gyva žuvimi. Dar 2020 m. pavasarį buvo išmontuoti paskutiniai gyvos žuvies akvariumai parduotuvėse.

Šis žingsnis leido pasiekti ir kitų tvarumo tikslų – skaičiuojama, kad išmontavus akvariumus tinklo vandens sąnaudos sumažėjo net 33 proc.

Parašykite komentarą