Politika ir teisė

VDU koordinuos COST tinklaveiklos projektą

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) koordinuojamas projektas „Connecting Theory and Practical Issues of Migration and Religious Diversity“ („Apjungiant migracijos bei religijų įvairovės teorines ir praktines problemas“) („COREnet“) tapo antruoju laimėjusiu projektu, kurį koordinuos Lietuvos mokslo ir studijų institucija, dalyvaujančiu Europos tarpvyriausybiniame bendradarbiavime mokslo ir technologijų srityje (angl. European Cooperation in Science and Technology, COST). Projekto vadovė – VDU Politikos mokslų ir diplomatijos bei Socialinių mokslų fakultetų profesorė Milda Ališauskienė. Iš viso konsorciume dalyvauja 19 valstybių.

„Connecting Theory and Practical Issues of Migration and Religious Diversity“ („COREnet“) yra tarpdisciplininis tinklas, kuris užtikrins žinių apie migracijos ir religijų įvairovės sąveikas Europoje ir už jos ribų kūrimą, mainus bei gebėjimų įveikti kylančias problemas, remiantis moksliniais tyrimais, ugdymą.

„COREnet“ tinklo įkūrimas siejamas su opiomis visuomenės aktualijomis, tokiomis kaip išaugusi migracija į Europą, Sirijos karo pabėgėlių krizė ir jos vaidmuo didėjančiai religijų įvairovei bei su tuo susijusiais iššūkiais. Svarbūs įrankiai, padedantys analizuoti bei interpretuoti, kas slypi už šių iššūkių ir galimų sprendimų, yra moksliniai tyrimai, gebėjimų ugdymas ir mokslinio bei praktinio žinojimo mainai. Tokiu būdu „COREnet“ tinklas sieks prisidėti prie skirčių tarp Europos valstybių (ir skirčių jų viduje) mažinimo, pasitelkiant novatoriškus metodus, kurie papildytų turimas mokslines žinias apie migraciją ir religijų įvairovę, religijų tyrimus bei teologines įžvalgas apie migrantų ir pabėgėlių naratyvus.

„Projekte, kuriame dalyvauja mokslininkai iš įvairių Europos šalių, sukaupę skirtingas akademines patirtis, bus ugdoma nauja tarpdisciplininius tyrimus vykdančių mokslininkų karta, gebanti susieti religijų ir teologijos tyrimus su socialiniais mokslais bei bendradarbiavimo su socialiniais partneriais proceso metu paverčianti juos konkrečiais veiksmais. Šio tinklo veiklos metu vyks žinių mainai su suinteresuotomis šalimis – valstybinėmis, nevyriausybinėmis ir žiniasklaidos organizacijomis, dirbančiomis įvairovės valdymo srityje nacionaliniame ir regioniniame lygmenyje“, – pasakoja projekto vadovė prof. dr. M. Ališauskienė.

Projektas truks ketverius metus ir bus vykdomas VDU Socialinių tyrimų centre.

Pranešimą paskelbė: Rimgailė Dikšaitė, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą