Laisvalaikis

Vaikus mokys geriausi pasaulio perkusionistai iš JAV

Gegužės 10 – 12 dienomis Vilniaus ir Panevėžio miestuose organizacijos „Artspark“ ir Daniels Ray iniciatyva vyks „Mėlynoji stovykla“. Jos metu vaikai nemokamai mokysis iš pasaulinio garso muzikantų, kurie 15 metų iš eilės pasaulio mušamųjų instrumentų grupių čempionai „The Blue Devils“. Plačiau apie šią idėją ir nuveiktus darbus kalbamės su jos iniciatoriumi Daniel Ray.

Pirmiausia, kaip jums kilo mintis imtis tokio projekto – nemokamai lavinti vaikus muzikinėje srityje?

Tai paremta mano paties patirtimi. Aš baigiau muzikos konservatoriją „The Guilliards“ Niujorke. Matau didelį skirtumą tarp žmonių, kurie vaikystėje buvo įsitraukę į muziką ir tarp tų, kurie nebuvo. Tie, kurie siejo savo gyvenimą su muzika, dabar yra pasiekę daugiau.

Taigi, turiu daug patirties su muzika, todėl ir ėmiausi šio projekto. Nusprendžiau jį vykdyti būtent Panevėžyje, nes čia vaikai turi mažiau veiklos – dažniausiai tokia veikla yra lengvai prieinama vaikams iš sostinės. Manau, kad kiekvienas vaikas turi gauti vienodas galimybes. Jeigu programa būtų mokama, daug vaikų negalėtų prisijungti.

Kokia buvo vaikų ir jų tėvų reakcija, kai pirmą kartą išgirdo apie šį projektą?

Manau, kad vaikų veikla turi įtakos ir tėvams. Kai jie mato, kad jų vaikas daro kažką prasmingo ir įsitraukia į muziką, jam sekasi, jie parodo daugiau dėmesio savo atžalai. Vaikai labai domisi projektu ir jų skaičius vis auga – jiems patinka, kad gali ne tik groti muzikos instrumentais, bet ir judėti. Jie susipažįsta su naujais žmonėmis, įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, lavina kantrybę. Jie bendrauja su muzikantais iš užsienio, įgauna daugiau anglų kalbos žinių, susipažįsta su kitomis kultūromis.

Ar pradžioje vaikai noriai jungėsi prie jau grojančių?

Tie, kurie jau grojo, nesunkiai įsijungė. Aš buvau maloniai nustebintas, kad vaikai turi gerus muzikos pagrindus. Kiti, kurie neturėjo muzikos pagrindų, pradėjo nuo būgnų ir perkusijos, ir jiems taip pat puikiai sekasi. Vaikai atsimena naują informaciją ir greitai mokosi.

Projekto dalyviai groti mokosi jau ne vieną mėnesį. Visi žinome, kad tokio amžiaus vaikai greitai keičia savo nuomonę. Ar jiems dar neatsibodo ši veikla?

Kai kuriems vaikams atsibosta, nes muzikos mokymasis nėra visada labai linksmas, tačiau mes bandome informaciją pateikti kuo įdomiau, ir tai veikia. Dauguma jų su dideliu malonumu atvyksta kiekvieną kartą į pamokas.

Pamokas muzikantai iš užsienio rengia ir Skype programos pagalba. Kaip tai vyksta?

Surenkame mokinius į auditoriją ir įjungiame skype per didelį ekraną. Pamokos vyksta visą dieną, tokiu pat principu, kaip ir kad mokytojas būtų su jais. Dabar juos moko perkusijos meistras iš Belgijos. Kitas mokytojas iš JAV – pučiamaisiais muzikos instrumentais. Trečias mokytojas moko judėjimo. Mano kolega Sam atvyksta į Lietuvą kas du mėnesius ir moko vaikus gyvai. Aš taip pat prisijungiu kiek tik galiu. Dalis pamokų vyksta anglų kalba – tai yra iššūkis. Iš tikrųjų vaikams patinka mokytis anglų kalbos tokiu būdu ir, manau, kad tai viena stipriausių projekto pusių.

Kaip Jūs jaučiatės, kai bendraujate su vaikais? Ar pastebite jų pažangą?

Jie tobulėja kiekvienos pamokos metu! Matosi, kad vaikai supranta vis daugiau ir greitai mokosi. Juos mokyti tampa vis lengviau, grojimas jiems jau yra natūralus dalykas.

Artėja „Mėlynoji stovykla“. Galbūt dėl to padidėjo vaikų motyvacija mokytis groti?

Vaikai laukia šios stovyklos. Turint galimybę pamatyti muzikantus, kurie daug pasiekę šioje srityje, vaikai irgi turi daugiau vilties to pasiekti ateityje. Jie galės su muzikantais pabendrauti, gaus profesionalias pamokas. Taip pat labai kviečiu vilniečius ir miesto svečius pasižiūrėti renginių, kuriuose vaikais rodys ką išmoko per visą šį laiką.

Kokie Jūsų planai ateityje?

Norime skleisti šią programą plačiau Lietuvoje. Mums reikia instruktorių, kurie galės profesionaliai mokyti ne tik vaikus, bet ir kitus mokytojus. Stovyklos metu mokytojai gaus pamokas iš „The Blue Devils“ instruktorių ir lyderių, sužinos daugiau apie metodus, kuriuos taiko šie muzikantai. Treniruojant mokytojus suteiksime jiems daugiau galimybių ne tik šiame projekte, bet ir kitose programose.

Parašykite komentarą