Buitis, Namai

Saulės baterijos – alternatyvus energijos šaltinis

Kylančios elektros energijos kainos vis dažniau verčia pagalvoti apie alternatyvių energijos išteklių naudojimą, todėl nieko keisto, kad saulės baterijos yra pasirenkamos vis dažniau. Tokia galimybė džiugina daugybe privalumų, tačiau kartais vartotojams kyla klausimų, ar saulės elektrinės naudojimas tikrai gali pasiteisinti. Taigi, pravartu apžvelgti dažniausiai paplitusias nuostatas, kurias patvirtinsime arba paneigsime.

Manoma, kad Lietuvoje nepavyks gauti pakankamai energijos

Nors rudenį ir žiemą saulėtomis dienomis galime džiaugtis ne taip ir dažnai, tačiau tikrai neverta nuogąstauti, kad gaunamos saulės energijos kiekiai paprasčiausiai bus per maži. Tai anaiptol nėra tiesa – pavasarį ir vasarą įprastai yra sukaupiama perteklinė saulės energija, kurią vėliau galima panaudoti savo reikmėms. Užsienio praktika rodo, kad net ir Šiaurės šalyse saulės kolektoriai gali būti tikrai palankiu pasirinkimu – gaunamos energijos kiekiai yra visiškai pakankami.

Baiminamasi, kad saulės elektrinė niekuomet neatsipirks

Žinoma, tam prireiks šiek tiek laiko, tačiau anksčiau ar vėliau visos investicijos tikrai atsipirks. Dažniausiai tam prireikia maždaug dešimties metų, tačiau viskas priklauso nuo to, kokie saulės kolektoriai yra pasirenkami, kokie yra elektros energijos vartojimo įpročiai, ir t.t. Pavyzdžiui, keturių ar penkių asmenų šeima sunaudoja kur kas daugiau elektros energijos, todėl jų investicijos į saulės kolektorių atsipirks gerokai greičiau nei dviejų asmenų šeimai.

Techniniai gedimai ir saulės kolektorių priežiūra

Dar vienas plačiai paplitęs mitas – tai manymas, kad saulės baterijos gali greitai sugesti, prarasti savo efektyvumą ar paprasčiausiai pareikalauti pernelyg daug priežiūros. Vis dėlto, tikrai nėra jokio reikalo nerimauti – saulės kolektoriams įprastai yra teikiama ilgametė garantija, bėgant metams jų efektyvumas krenta tik labai nežymiai (maždaug vieną procentą per metus), o priežiūra yra labai paprasta – tereikia saulės baterijas karts nuo karto nuplauti.

Ar saulės kolektorių montavimas yra labai sudėtingas?

Taip pat neretai nuogąstaujama, kad saulės baterijos gali pareikalauti pernelyg ilgo montavimo proceso, baiminamasi, kad saulės kolektoriai gali sugadinti stogą, ir t.t. Šiuolaikiniai saulės kolektoriai yra ganėtinai paprastai montuojami, o tinkamai tai atlikus tikrai nėra reikalo nerimauti dėl galimų pažeidimų. Tiesiog patikėkite tai specialistams – viskas bus atliekama tikrai saugiai.

Šiandien saulės baterijų pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad kiekvienas individualaus namo savininkas gali pasirinkti jam labiausiai tinkančią galimybę. Pasitarę su saulės kolektoriais prekiaujančiais specialistais rasti tinkamiausius pasirinkimus galėsite gerokai paprasčiau, taigi, susisiekite dėl jus dominančios produkcijos, ir kartu priimsite tinkamiausią sprendimą.

Daugiau informacijos rasite https://www.solet.lt/technics/

Parašykite komentarą