Darbas ir karjera,  Studijos

Transporto inžinerijos studentė: „Rinkdamasi profesiją, įgyvendinau savo, o ne mamos svajonę“

Kasdien vaizdingu Krekenavos reginio parko maršrutu 30 kilometrų į Panevėžį ir atgal važinėja KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) studentė Gretė Dantaitė. Transporto inžinerijos specialybę studijuojanti mergina nuo mažens žinojo, kad jos ateitis bus susijusi su kelių ar transporto inžinerija, todėl vairuoti jai – vienas malonumas.

Paklausta, kaip tėvai reagavo į dukters pasirinkimą studijuoti Kauno technologijos universitete (KTU) „vyrišką specialybę“ Transporto inžineriją, Gretė juokiasi, kad šie visiškai palaikė jos pasirinkimą, nes dar būdama antroje klasėje ji pareiškė norinti būti inžiniere.

„Pati nežinau, iš kur jau žinojau žodį „inžinierius“, tačiau man jis užsifiksavo“, – sako studentė. Ji atsimena paprašiusi mamos niekam nesakyti, kad užaugusi svajoja statyti kelius. Paklausta, kuo bus užaugusi, ji pameluodavo, kad nori būti mokytoja, direktore ar žurnaliste.

Grete Dantaite_1

„Apie mano pasirinkimą visi sužinojo tik dešimtoje klasėje, kuomet reikėjo rinktis dalykus ir aš pasirinkau fiziką, matematiką, chemiją. Mano mama labiau norėjo, kad aš studijuočiau finansus, buhalteriją. Tačiau aš žinojau, kad mano mamai močiutė neleido studijuoti to, ko ji norėjo, todėl tiesiai pasakiau, kad nenoriu pildyti jos svajonių“, – teigia KTU trečiakursė G. Dantaitė.

Kaip nusprendei pasirinkti merginoms gana neįprastą specialybę?, – paklausėme Gretės.

– Nuo pat mažumės man patiko automobiliai ir nesvarsčiau studijuoti kažko kito. Tėtis yra inžinierius, dirba su automobiliais. Jau vaikystėje labai norėjau vairuoti – dar pedalų nepasiekdavau, bet norėdavau sukioti vairą. Stebėdavau kaip tėtis dirba.

Grete Dantaite_2

Ilgainiui atsirado noras ne tik vairuoti, norėjau išmokti ir sužinoti kaip visi šie procesai vyksta. Norėjau tapti tos srities specialiste – žinoti mokslinius terminus, detalių pavadinimus ir kt. Tiesiog iki šiol man tai yra labai įdomu. Negalvoju, kad ateityje norėčiau pati konstruoti, tačiau mėgstu projektuoti, braižyti, dirbti specialiomis programomis ir kurti.

Kodėl pasirinkai studijas Panevėžyje?

Iš tiesų apie galimybę studijuoti Panevėžyje išgirdau iš fakulteto atstovų, kurie atvyko į mūsų mokyklą. Pasidomėjusi šiame fakultete esančiomis specialybėmis, t.y. studijų programomis, sužinojau, kad KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete yra norima specialybė – Transporto priemonių inžinerija.

Internete palyginusi dalykus, kuriuos studijuosiu, supratau, kad nėra didelio skirtumo kuriame mieste studijuoti. Prieš tai buvau tvirtai nusprendusi rinktis studijas Vilniuje, visgi nutariau rinktis ne miestą, o galimybę studijuoti arčiau namų. Tai leidžia sutaupyti laiko.

Paskaičiavusi nusprendžiau, kad važinėti iš namų man taip pat pigiau, nei gyventi bendrabutyje, ir pietų „lauknešėlį“ mama kasdien įdeda. Savo sprendimo nekeisčiau, nes svarbiausias dalykas čia, kurio galvoju, kad niekur kitur nepatirčiau, yra atviras ir šiltas bendravimas su dėstytojais. Su grupės draugais mokomės mažose grupėse, todėl pasisavinu daugiau informacijos ir iš karto galiu gauti atsakymą į klausimą. Ypač tai svarbu kai atliekame laboratorinius darbus ar projektuojame, kiekvienam iš mūsų grupės tenka maksimalus dėmesys.

– Ar norėjai atitrūkti nuo tėvų?

– Nuo tėvų aš ir taip atitrūkstu, kasdien iš Krekenavos atvažiuoju į Panevėžį, čia daug laiko leidžiu su draugais. Kadangi priklausau studentų atstovybei, dalyvauju įvairiuose projektuose, organizuoju renginius ir leidžiu laiką su draugais. Dar spėsiu išvažiuoti. Galvoju išvykti studijuoti pagal „Erasmus+“ programą. Kiek žinau, galima ir vasaros praktikai išvažiuoti, tai, manau, spėsiu pabėgti iš namų.

– Esi studentų atstovybės „PanFiSa“ pirmininkė. Kaip ja tapai?

– Kai atėjau į universitetą, buvo įdomu, kas vyksta be studijų, kas organizuojama, kaip „studentaujama“. Savo kurse pati buvau iniciatorė, kuri sakė „Ei, kolegos, darom!”. Pirmakursių stovykloje sužinojome apie studentų atstovybės veiklą, pakvietė užeiti ir tapti jos nariais. Atėjau su būriu savo kurso draugų.

Prisijungusi prie studentų atstovybės gretų, iškart ėmiausi veiklos, gavau atsakingas pareigas – koordinavau projektus. Antrame kurse kandidatavau į pirmininko pareigas ir šiuo metu esu fakulteto studentų atstovybės pirmininkė.

– Kokie yra priklausymo studentų atstovybei privalumai?

– Kiekvienam studentui norėčiau palinkėti prisijungti prie studentų atstovybės, nes taip pajunti ne tik, kaip sakoma studijavimo džiaugsmą, bet ir studentavimo. Dalyvaujant įvairioje veikloje, organizuojant renginius, ieškant rėmėjų, įgyjama neįkainojama darbinė patirtis, kuri gal ir nėra oficiali, tačiau išmoko bendravimo su verslo atstovais, orientacijos kebliose situacijose, idėjų generavimo ir ugdo atsakomybės jausmą.

Būna akimirkų, kai neturim idėjų, tuomet brainstorminam. Apskritai, mokaisi bendravimo, darbo komandoje. Juk į studentų atstovybę susirenka veiklūs žmonės, turintys skirtingą mąstymą. Išmoksti pagarbos vienas kitam, tinkamai reaguoti į kito asmens pliusus ir minusus.

Kai dalyvavau pirmininkų mokymuose, sužinojau, kaip reikia teisingai vadovauti, valdyti situaciją, suburti, suvienyti bendrai veiklai. Esu tikra, tai tikrai pravers ateityje, nes darbdaviai pastebi iniciatyvius studentus.

Grete Dantaite_3

– Ko palinkėtum moksleiviams svartantiems rinktis transporto priemonių inžineriją?

– Tie, kurie galvoja apskritai rinktis technologinius mokslus, turėtų pagalvoti ir įvertinti kaip jiems sekasi fizika, matematika. Su šiais dalykais jie tikrai susidurs iki pat ketvirto kurso. Tai yra pagrindiniai dalykai. Taip pat, rimtai apgalvoti, ar tai nėra tik užgaida, ar net atsitiktinumas. Svarbiausia – atsakyti sau, ko tikrai nori ir stengtis siekti geriausių rezultatų.

Parašykite komentarą