Buitis, Namai,  Įvairenybės

Šventės praėjo – kokias dovanas gražinsime į parduotuves?

Atrieda atidunda pirkinių krepšeliai atgal į parduotuves – galima niuniuoti šių dienų himną. Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimo šventės jau praūžė, Kalėdų Senis su snieguolėmis dovanėles jau išdalijo. Tačiau ar visi patenkinti dovanomis? Patirtis rodo, jog tūkstantis ir vienas patarimas kokias dovanas ir kaip išrinktis dažnai prašvilpia pro ausis. O draugai ir artimieji apdalinami dovanomis ne į temą. Todėl po švenčių daugelis tų, kurie nesugebėjo perdovanoti kitiems nepatikusios dovanos, skuba į parduotuves ir bando jas gražinti. Kokios dovanos tai būna dažniausiai, o kokios negražinamos niekada?

Paklausus gėlių salono Gražiosgeles.lt atstovus išgirdome juoką. Gėlės ko gero yra vienas iš tų produktų, kurių negražina. Kaip kadaise ir Mikė Pūkuotukas yra sakęs, kad balionėlis jo nedžiugina, taip pasitaiko ir atvejų, jog gėlės dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepatinka jas gavusiam. Dažniausiai priežastis yra stereotipai, pavyzdžiui, nusivilia geltonas gėles gavę žmonės, kurie įsitikinę, kad geltonos gėlės yra agresijos, pykčio, skyrybų ženklas. Apart tokių stereotipų, daugiau išskirti problemų nebūtų galima, dėl kurių kas nors norėtų gražinti gėles.

Tuo tarpu žaislų parduotuvėse juoko mažiau. Tai „jautresnės“ prekės ir atsakingi tėvai gerai įvertina ar galima vaikams patikėti tokius žaislus. Kartais netyčia, iš nežinojimo svečiai dovanoja vaikams žaislus, kurie netinka šių amžiaus grupei. Dažniausiai problema tame, kad itin mažiems vaikams dovanojami žaislai su mažomis, lengvai lūžtančiomis detalėmis, kurias vaikas laužo, kanda, deda į burną ir dėl to gali paspringti. Todėl atsakingi tėvai turi dvi išeitis, padėti žaislą ir palaukti kol vaikas paaugs ir galės su juo žaisti, arba grąžinti žaislą į parduotuvę ir pakeisti jį į tinkamą žaisti šiuo metu – juk šventės, vaikutis nusipelnė naujo šaunaus žaislo.

Atsargus.lt atstovai teigia, kad dažnai dovanoms perkamų prezervatyvų rinkinių dar niekas nėra gražinę, tačiau renkant tokią dovaną reikėtų gerai pagalvoti kam ir kokiu tikslu ji dovanoja. Jei tai dovana mylimajam, antrai pusei, teikiama su mintimi ir potekste imtymioje aplinkoje, tokios dovanos nereikėtų dovanoti aplinkoje pilnoje kitų žmonių. Jei švenčiamas mergvakaris ar bernvakaris, tuomet kaip tik, tai viešumo reikalaujanti dovana, apie kurią galima ilgai ir triukšmingai kalbėti, suokti ditirambus ir kitaip akcentuoti kas tai ir kokiu tikslu ji dovanojama. Kitomis progomis taip pat dovanojamos intymios dovanos, tačiau reiktų įvertinti ar žmogus supras jūsų humoro jausmą, ar dovano jo ar jos neįžeis ir neprivers pasijusti nepatogiai. Juk dovanos turi džiuginti ir teikti malonumą.

Nesuklysta ir tie, kurie dovanoja valgomas dovanas. Gardus ir kokybiškas šokoladas, brangaus brendžio butelis, išskirtinių sūrių rinkinys – visa tai randa vieta kiekvienuose namuose. Gurmanai visuomet įvertina gardžius ir kokybiškus skanėstus, o kukliau savo stalą dengiantys džiaugiasi būdami lepinami bent per šventes. Todėl skanias ir valgomas dovanas visuomet reikėtų įtraukti į dovanų sąrašus, galima net pirmu numeriu – visuomet tiks, patiks ir niekas nenorės grąžinti.

Meno kūriniai taip pat patenka į rizikingų dovanų sąrašą. Kas yra gražu – subjektyvi sąvoka. Kas vieniems gražiai nutapytas paveikslas, kitiems gali atrodyti kaip šlykšti teplionė. Taip yra kitas svarbus niuansas – kur talpinti paveikslą, skulptūrą ar kitą meno dirbinį. Paveikslui pakabinti reikia erdvios sienos, jei kambaryje nepakankamas apšvietimas, reikia įrengti šviesą, kad būtų apšviestas paveikslas ir išryškintas jo grožis. Taigi papildomi darbai ir išlaidos, apie kurias paprastai negalvoja dovaną teikiantis asmuo. Jei nesate tikras, kad namuose dera meno kūrinys, pasitarkite su šeimininkais. Tai yra daug geriau nei vėliau suprasti, kad jūsų dovana buvo gražinta į parduotuvę.

Rečiau yra gražinamos ir smulkmenos, įvairios linksmos ir šmaikščios dovanos, sako Breto.lt dovano specialistai. Gėrimų žaidimai, kurie jau iškart išbandomi per vakarėlį, šmaikščiai aprašinėti puodeliai, iš kurių iškarto išgeriama kava tikrai neberanda kelio į parduotuvę. Suasmenintos dovanos, t.y. tokios, ant kurių išgraviruotas, užrašytas sveikinimas, vardas ar inicialai, taip pat turi mažiausią šansą būti gražintos atgal.

Kaip ir visada, galima daryti išvadą, jog gerai nesvarbu kokia šventė – dovanas reikia kruopščiai apgalvoti, visuomet galvoti apie žmogų kuriam bus teikiama dovana, paruošti ją kuo asmeniškesnę. Tuomet mažesnė tikimybė, jog dovana nukeliaus atgal į parduotuvę.

Parašykite komentarą