Politika ir teisė

Tokio šventinio savaitgalio Kaunas seniai neturėjo

Vyčio skulptūros atidengimu prasidėsiantis ilgasis savaitgalis kauniečiams ir miesto svečiams žada iškirtinį laiką. Valstybės dienos proga tradiciškai suskambės „Operetė Kauno pilyje“, tūkstančiai susirinkusiųjų drauge giedos himną, o visas keturias dienas į dangų kils šimtas spalvingų oro balionų.

„Kviečiu visus. Tokia proga pasitaiko tik vieną kartą per šimtmetį“, – į iškilmingą Vyčio skulptūros atidengimo ceremoniją Kauno pilies kieme kviečia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Renginyje laukiami visi kauniečiai ir miesto svečiai. Tarp jų bus ir 400 kviestinių svečių – tai Vyčio projekto globėjai – kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus, Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas, Kauno meras V. Matijošaitis, skulptūros autoriai, taip pat Vyčio paramos fondo atstovai, rėmėjai, šalies miestų ir rajonų merai, Kauno garbės piliečiai bei kiti Kaunui svarbūs asmenys.

Ketvirtadienį 18.30 val. prasidėsianti šventė prie Kauno pilies taps įžanga į tolesnius viso savaitgalio renginius. Netrukus po to kitoje Kauno pilies pusėje pasigirs pirmieji šiai progai skirto koncerto „Pilies muzika“ garsai.

Liepos 6-ąją tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje 2018“ žiūrovai išvys J. Karnavičiaus operą „Radvila Perkūnas“. Tuo pat metu „Tartu bigbendas“ iš Estijos pristatys savo programą Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje.

Nuo pat ketvirtadienio vakaro iki sekmadienio ryto, jei vyraus palankūs orai, kelis kartus per dieną į dangų kils po šimtą karšto oro balionų. Pirmąkart Kaune ir visoje šalyje rengiama tokio masto šventė „Su laisvės vėju“. Oreiviai iš viso pasaulio vakarais rengs rekordiškai gausius pakilimus iš tos pačios vietos – Nemuno salos, o rytais galės kilti iš bet kurios miesto vietos.

Be to, liepos 6-osios vakarą, apie 19.30 val. dangų virš Nemuno spalvos savo virtuoziškais pasirodymais ir trispalviais dūmais raižys akrobatinio pilotažo grupė ANBO. Šventinę dieną nuo 10 iki 16 val. smalsių kauniečių lauks ir visa eilė nemokamų ekskursijų. Registracija į jas vyks paviljone ties Laisvės alėjos sankirta su Vilniaus gatve. Liepos 6-ąją kauniečius ir miesto svečius Kauno autobusai ir troleibusai veš nemokamai.

Daugiau informacijos apie šventinių renginių programą galima rasti internete: http://bit.ly/Liepos6Kaune

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Arnoldas Bukelis, Kauno miesto savivaldybės administracija

Parašykite komentarą