Įvairenybės

Teismas priėmė dar vieną svarbią nutartį dėl prekybos alkoholiu iš „paštomatų“ /„saugyklų“

2021 m. lapkričio 03 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi atmetė bendrovės „Artimiausias“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Departamento priimtą nutarimą, kuriuo bendrovei paskirta bauda už visą parą vykdytą alkoholio prekybą iš prekybos automatų, neturint tam licencijos, draudžiamu metu bei skleidžiamą alkoholio reklamą.

Byloje nustatyta, kad UAB „Artimiausias“, bendradarbiaudama su UAB „Žilva“ ir neturėdama licencijos, visą parą parduodavo alkoholinius gėrimus per bendrovei „Artimiausias“ priklausančius prekybos automatus. Gyventojai alkoholį galėjo įsigyti per bendrovės administruojamą interneto svetainę ir mobiliąją programėlę, kuriose buvo teikiama informacija apie automatus-saugyklas, buvo nurodyti alkoholinių gėrimų pavadinimai, kainos ir tai, kad naudojantis bendrovės paslaugomis vartotojai gali užsisakyti ir atsiimti savo alkoholinius gėrimus iš bet kurio prekybos automato bet kuriuo metu.

Bendrovė, deklaruodama,  kad tik saugo fizinių asmenų laikomus alkoholinius gėrimus, bandė slėpti realybėje vykdomą mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais draudžiamu būdu – per prekybos automatus.

Teismas konstatavo, kad UAB „Artimiausias“ laikė ir pardavinėjo vartotojams alkoholinius gėrimus, kurių įsigijimo nepagrindė atitinkamais juridinę galią turinčiais dokumentais, vykdė mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais draudžiamu būdu (iš prekybos automatų) ir draudžiamu metu bei  skleidė uždraustą alkoholio reklamą savo  interneto svetainėje.

Su nutartimi galite susipažinti čia

Pranešimą paskelbė: Agnė Vilkišienė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą