Įvairenybės

Prezidentas: grėsmė pasienyje su Baltarusija – visos Europos Sąjungos reikalas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su vidus reikalų ministre Agne Bilotaite, krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu, su žvalgybų vadovais ir išklausė naujausią informaciją apie beprecedentę Baltarusijos režimo ataką prieš Europos Sąjungą, organizuojant masinį migrantų antplūdį prie išorinių bendrijos sienų.

„Auganti grėsmė pasienyje su Baltarusija nėra tik Lenkijos ar Lietuvos problema. Tai visos Europos Sąjungos reikalas. Šiuo metu labai svarbu tiksliai įvertinti situaciją, sutarti dėl bendrų tikslų, veikti vieningai ir koordinuotai nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad šiuo metu Seime rengiamas nepaprastosios padėties teisinio režimo pasienyje su Baltarusija įvedimas padėtų maksimaliai apsaugoti valstybės sieną. Šalies vadovas pažymi, kad Lietuvos piliečių teises ir laisves nepaprastosios padėties režimas turėtų riboti minimaliai.

Šalies vadovas šiandien tęsia intensyvias konsultacijas su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda, koordinuoja veiksmus su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles‘iu Micheliu, kitais Europos Sąjungos partneriais ir NATO sąjungininkais. Dėl situacijos Europos Sąjungos pasienyje Prezidentas taip pat tariasi ir su Latvijos bei Estijos vadovais.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą