Politika ir teisė

Taryba pasisakė už pažangą ir inovacijas mokyklose

Šiandien Alytaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui – leisti Alytaus Likiškėlių pagrindinei mokyklai kompensuoti elektroninio mokinio pažymėjimo (EMP) gamybos išlaidas socialiai remtiniems mokiniams.

Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavusi bendrovės „ID4S“ direktorė Agnė Zalanskaitė įsitikinusi, kad tai labai svarbus žingsnis pažangos švietimo įstaigose link. „Nors pažymėjimo kaina nėra didelė, ne visos šeimos turi galimybę mokiniui nupirkti pažymėjimą, todėl šis sprendimas – rimtas postūmis į priekį. Siekiant pilnavertiškai naudoti pažymėjimo suteikiamas galimybes mokykloje ir už jos ribų, būtina, kad tokius pažymėjimus turėtų didžioji dalis mokinių, o socialiai remtinų Alytaus mokyklose – daugiau nei 30 proc.“.

Elektroninis mokinio pažymėjimas įgalina vykdyti mokinių lankomumo kontrolę, veikia kaip elektroninė piniginė, leidžia tiksliai apskaityti, kiek mokinių naudojosi nemokamo maitinimo paslauga. Tokį pažymėjimą galima naudoti kaip mokyklos bibliotekos abonementą bei kur kas greičiau ir paprasčiau išduoti knygas.

„Lankomumo kontrolės sistema mokykloje patikimai veikia tik tuomet, kai praktiškai visi mokiniai turi naujos kartos pažymėjimą. Jei mokinys iš mokyklos pastato išeina ir nustatytu laiku negrįžta į pamoką, sistema leidžia realiu laiku informuoti tiek mokyklos administraciją ir klasių auklėtojus, tiek tėvus. Jei mokinys neturi pažymėjimo, jo sistema nefiksuos. Atsakingiems asmenims reikės aiškintis ar mokinys, kurio nėra pamokoje, turi pažymėjimą, ar jo iš tiesų nėra mokykloje ir pan.“, – sakė A.Zalanskaitė.

Kai elektroninius pažymėjimus turės dauguma Alytaus mokinių, bendrovė „ID4S“ vystys ir diegs kitus, su pažymėjimu susijusius inovatyvius sprendimus. EMP savivaldybėje gali veikti kaip neformalaus ugdymo, pieno, vaisių programų ar mokinių pavėžėjimo apskaitos įrankis.

Parašykite komentarą