Politika ir teisė

Seimo nario Algimanto Kirkučio pranešimas: „Klaipėdos universitetas telkia regiono sveikatos priežiūros įstaigas“

2020 m. sausio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Reaguodamas į pastarųjų dienų įvykius ir atsižvelgdamas į Lietuvos gydytojų sąjungos Klaipėdos filialo viešą kreipimąsi ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiamą informaciją visuomenei, Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas  š. m. sausio 29 d. iniciavo Klaipėdos miesto ligoninių vadovų susitikimą. Susitikime aptartas sveikatos priežiūros vystymas ir Klaipėdos universiteto klinikos steigimo perspektyva.

Susitikime apie sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę Klaipėdos miesto gyventojams, stacionarinių paslaugų teikimo gerinimo perspektyvas ir strategijas kalbėjo visi dalyviai. Taip pat diskutuota apie Universiteto klinikų atsiradimo galimybes Klaipėdos mieste.

„Šiuo klausimu ne kartą esu pasisakęs spaudoje ir įvairiuose susitikimuose, kur akcentavau tokių klinikų atsiradimo svarbą. Vertinant klinikinius poreikius, turimus Klaipėdoje materialinius techninius resursus ir sveikatos priežiūros specialistų kompetencijas tikslinga ir reikalinga šalia  Vilniuje ir Kaune veikiančių universitetinių centrų organizuoti Klaipėdoje universiteto klinikas, kuriose Vakarų Lietuvos gyventojams būtų teikiamos aukščiausios kvalifikacijos tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas“, – sako Seimo narys A. Kirkutis.

Parlamentaras pabrėžia susitikimo rezultatą: dalyviai nusprendė, kad reikalingas bendras Klaipėdos miesto ligoninių vadovų susitarimas dėl sveikatos priežiūros vystymo Klaipėdos mieste.

„Taip bus išklausyta miesto sveikatos priežiūros specialistų nuomonė, atsižvelgta į kiekvienos įstaigos vadovo strateginį matymą, panaudotas Klaipėdos universiteto mokslinis įdirbis ir lyderystė“, – teigia prof. A. Kirkutis.

Šis savanoriškas strateginis susitarimas tarp visų Klaipėdos miesto ligoninių vadovų ir KU bus įformintas kitų pasitarimų metu ir pateiktas visuomenei bei Lietuvos valdžios institucijoms.

KU pasiekimai, mokslinis potencialas, ilgametis bendradarbiavimas su miesto savivalda ir sveikatos priežiūros įstaigomis sudarė galimybes KU imtis lyderystės, sprendžiant Klaipėdos miesto sveikatos sistemos aktualijas. Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. sausio 13 d. įsakymu Nr. V-46 Klaipėdos universitetui suteikta lyderystė Klaipėdos regione  sukurti ir įdiegti modelį, skirtą sveikatos tausojimo bei stiprinimo veiklai kurti ir stiprinti.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą