Buitis, Namai

Šviestuvų gidas. Kokį pasirinkti savo namuose?

Šviestuvų gausa atima žadą. Kokie labiausiai tinka Jūsų namuose? Tokie, kurie yra klasikinio stiliaus? O gal modernūs? Galbūt Jums labiausiai patinka pakabinami šviestuvai, kadangi jie tampa kambario centru? O gal patinka toršerai, kurie dažniausiai siejami su jaukumu bei šiluma?

Pasiūla yra labai plati. Renkantis juos siūlome kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Tai didina tikimybę, kad rasite tuos, kurie ne tik patinka Jums, tačiau ir skoningai dera interjere. O ką reikia įvertinti renkantis?

Šviestuvų pasiūla

Yra labai daug ir labai įvairių šviestuvų tipų. Nors galime išskirti keturis pagrindinius, tačiau išties pasiūla yra kur kas platesnė, tad jeigu ieškote kažko unikalaus, esame tikri, kad tai rasti Jums pavyks.

  1. Pirmiausia tai yra pakabinami šviestuvai. Klasika, kuri komponuojama dažniausiai bet kokio kambario viduryje. Gali susidėti ne iš vieno, tačiau kelių gaubtų, taip pat puikiai atrodo keli vienas greta kito komponuojami tokio paties stiliaus šviestuvus. Tai dažnai yra pats pagrindinis patalpos šviesos šaltinis, tiesa, dažniausiai nelabai ryškus, tad nėra tinkamas skaitymui, nepabrėžia konkrečios kambario zonos. Rinktis reikia pagal kambario dydį, stilių, žinoma, medžiagas, kurios yra komponuojamos.
  2. Sieniniai šviestuvai – zoniniai, kurie padeda ne tik paryškinti tam tikras kambario erdves, tačiau taip pat ir pagerinti jose matomumą. Jie padeda sukurti kelių lygių šviesą patalpoje. Ne tik siekiant sukurti harmoningumą, tačiau ir užtikrinti, kad pavyzdžiui skaitymas tam tikroje erdvėje bus patogus.
  3. Staliniai šviestuvai yra ne tik darbo kambario dalis. Jie lygiai taip pat gali būti komponuojami ant staliuko greta lovos, taip pat, ant kosmetinio stalo ir t.t. Jie gali pagyvinti erdvę, suteikti jai daugiau šilumos ir jaukumo. Patogu, kad dažniausiai yra mobilūs, taigi, pagal poreikius galima koreguoti jų stovėjimo vietą. Dažnai staliniai šviestuvai taip pat vadinami akcentiniais šviestuvais, taip pat tokiais, kurie gali būti nukreipiami pagal poreikius.
  4. Galiausiai, klasika vadinami toršerai, kurie savo stiliumi gali skoningai derėti ir moderniuose namuose. Dažnai siejami su Renesanso klasika, kuri atrodo jaukiai bei elegantiškai. Taip pat dažniausiai mobilūs, padeda papuošti konkrečią erdvę, suteikti jai daugiau jaukumo ir šilumos.

Viename kambaryje dažniausiai komponuojami kelių tipų šviestuvai. Tuomet patalpa tampa ne tik funkcionalia, tačiau ir harmoningai apšviesta, joje yra jauku ir gera būti.

Gaubto forma

Taip pat reikia kuo daugiau dėmesio skirti šviestuvo gaubtui, kadangi jis lemia ne tik stilių, tačiau taip pat ir šviesos sklaidos poziciją.

  • Cilindriniai

Atvirus šonus turintis šviestuvas dažniausiai komponuojamas miegamojo erdvėje. Skoningai atrodo tekstilinis šviestuvas, kuris ne tik jaukiai dera, tačiau ir tinkamai paskirsto šviesos sklaidą.

  • Ovalūs

Tai yra klasika, kuri nuo pirmojo kinta tuo, kad dažniausiai šviesos šaltinis yra kur kas lengviau, šviesiau bei jaukiau paskirstomas erdvėje. Jis dažnai pasirenkamas kaip stalinio šviestuvo prototipas.

  • Keturkampis

Šio tipo šviestuvų pasiūla dažniausiai atima žadą. Dažniausiai skoningiausiai atrodo moderniuose namuose, tačiau esame tikri, kad kiekvienas ras tokį variantą, kuris jam labiausiai tinka. Nuo stačiakampio iki kvadrato – svarbiausia, kad jis tiktų patalpoje.

  • Konusas

Tai yra dažniausiai su klasika siejamas šviestuvus. Jo didžiausias šviesos šaltinis yra kreipiamas į pačią. Dėl to irgi tinka kaip stalinis šviestuvas, kaip toršeras, kurias formuoja zoninius apšvietimus.

Kiti šviestuvų akcentai

Žinoma, yra ir daugiau smulkmenų, kurioms reikia skirti dėmesį:

  1. Gaubto pozicija
  2. Proporcija
  3. Aukštis

Galiausiai galite tartis su pardavėjais, kuri pagal Jūsų poreikius pasiūlys ir labiausiai tinkamus šviestuvus.

Parašykite komentarą