Buitis, Namai

Lentos terasai: kaip įsirengti patiems ir išvengti klaidų

Jei planuojate nuosavus namus, tai greičiausiai pagalvojote ir apie terasą. Be abejo, geriausiai terasą planuoti projektuojant namą, tačiau jei jos pasigedote vėliau – nebėda! Šiek tiek žinių ir profesionalų konsultacijos, ir šį namo priestatą nesunkiai įsirengsite savo rankomis. Jei esate neabejingi ekologijai ir tvarumui, vertėtų pasidomėti terasoms skirta mediena. Taigi, kokia mediena, konstrukcijos, terasinės lentos ar lauko dailylentės geriausiai tiktų jūsų projektui?

Penki svarbūs etapai: nuo plano iki lauko dailylentės pasirinkimo

Nepriklausomai nuo to ar terasą patikėsite meistrams ar įsirenginėsite patys, yra keli svarbūs aspektai, kuriuos būtina įvertinti iš anksto. Kokių klaidų vengti, kad išsvajotas statinys ne tik džiugintų vaizdu, bet ir sutaupytų laiko bei pinigų? Štai penki svarbus etapai, kuriems reikia skirti dėmesio:

Kaip išsirinkti geriausią vietą terasai? 

Mėgautis saule – vienas iš terasos privalumų. Tačiau neapsigaukite jai išsirinkę pietinę pusę. Kaitri popiečio saulė ne tik neteiks laukto malonumo, UV spindulių bus labiau veikiamos ir terasos lentos. Šiaurinėje pusėje vaizdas gražesnis? Beje, turėkite omeny, šioje pusėje terasos lentos ne tik gaus mažiau šviesos ir šilumos, bet ir lėčiau džius. Rytinė, pietryčių ar pietvakarių pusė labiau leis mėgautis saule ir kvies anksčiau atidaryti “terasos sezoną”. Šie faktoriai turėtų įtakoti medienos pasirinkimą. Pavyzdžiui Sibiro maumedžio dailylentės arba Šiaurietiškos pušies termo lentos labiau atsparios atmosferiniams veiksniams, reikalauja retesnės priežiūros.

Funkcionalumas ir terasos išvaizda, į ką atkreipti dėmesį?

Terasa, be abejo, pagrindinė namo puošmena. Šis statinys turėtų harmoningai derėti ir su fasadu, ir su aplinka, todėl prieš pradedant statybas yra labai svarbu suprasti ir apsispręsti, kokią funkciją terasa atliks, ką planuojate joje daryti ir kiek ploto tam reikia skirti. Reikėtų atsižvelgti ne tik į aplinką – namo projektą, kiemo planą, aplinkos apželdinimą, bet ir į individualius poreikius, šeimos įpročius ir pomėgius.

Terasos konstrukcijos: ką svarbu žinoti?

Kaip ir kiekvienas statinys, terasa turi turėti konstrukcinį pamatą. Pradžia labai svarbi, nes nuo jos priklausys jūsų terasos ilgaamžiškumas. Todėl toms konstrukcijoms, kurioms ypač svarbus tvirtumo, atsparumo faktorius, profesionalai rekomenduoja rinktis klijuotos medienos gaminius, kaip, pavyzdžiui, klijuoti Sibiro maumedžio konstrukciniai tašai.

Karkasui dažniausiai naudojamos medinės pakalimo lentos – lagės. Tai ypač svarbi terasos konstrukcijos dalis – jei laikui bėgant terasos lentas pakeisti nėra labai sudėtinga, tai konstrukciją pakeisti būtų kur kas sunkiau. Pagrindinė lagių funkcija – sudaryti tarpą tarp terasos pagrindo ir terasos lentų, kad šios neturėtų sąlyčio su pagrindu, ir galėtų laisvai ventiliuotis.

Konstrukcijos pagrindinis rėmas montuojamas iš platesnių lagių, o ant jų dedamos atraminės lagės, vėliau ant šių montuojamos terasinės lentos. Labai svarbu atidžiai ir tiksliai apskaičiuoti atstumą tarp jų, kad laikui bėgant terasa nepradėtų siūbuoti. Dažniausiai lagėms parenkama tokia pati arba panašaus tankumo mediena kaip ir terasos lentų.

Terasinės lentos: kokias pasirinkti?

Jei rūpinatės sveika aplinka savo šeimai, esate tvarumo šalininkas, be abejo, mediena kaip tik jums. Nerimaujate dėl priežiūros ir patvarumo? Visai be reikalo! Šiuolaikinės technologijos leidžia medį paruošti taip, kad jis neretai net viršija dirbtinių medžiagų savybes. Sibiro maumedis arba termo mediena puikiausiai susitvarkys su dažnos priežiūros problema. Šios medžiagos reikalaus minimalios priežiūros, bet mainais suteiks begalinį malonumą jaustis arčiau gamtos, dovanos jums medžio šilumą ir gyvą energiją.

Dar vienas aspektas, kurį verta prisiminti, tai šių medžiagų ekologiškumas. Tiek terasinės lentos iš Sibiro maumedžio, tiek termo dailylentės iš Šiaurietiškos pušies yra ne kenksmingos žmogui ir ne žalingos gamtai. Jų gamybai nenaudojami jokie chemikalai ar antiseptikai.  Maumedis yra natūraliai atsparus drėgmei ir kenkėjams, o termo mediena šias savybes įgauna apdorojant medį karščiu ir vandens garais. Beje, dėl savo universalumo šios medienos naudojamos tiek lauko, tiek vidaus darbams: grindinės lentos, klijuoti skydai laiptams ar baldams, puiki alternatyva brangesnėms medžių rūšims.

Terasos lentos po įrengimo: kaip jas prižiūrėti?

Nors dažnai manoma, kad nei Sibiro maumedžio, nei termo medienos lentos tolimesnės priežiūros nereikalauja, vis tik rekomenduojame kartais alyvuoti ir šią medieną, Taip ne tik pailginsite jos tarnavimo laika, bet ir išlaikysite estetinį lentų grožį.

Parašykite komentarą