IT naujienos

Svarbiausi kompiuterio priedai: kokius jų rekomenduojama įsigyti?

Įvairūs kompiuterio priedai gali gerokai palengvinti įvairių darbų atlikimą ir užtikrinti dar malonesnį laisvalaikį, todėl naudinga aptarti, kokie kompiuterio priedai gali būti laikomi pačiais svarbiausiais, ir kaip galima atrasti pačius palankiausius pasirinkimus. Taigi, kokius priedus vertėtų įsigyti kiekvienam mūsų?

Monitorius

Jei naudosite stacionarų kompiuterį, neišvengiamai teks įsigyti monitorių, o tuomet, jei darbo metu tenka atidarinėti daugybę įvairių langų, taip pat naudinga pagalvoti apie papildomo monitoriaus įsigijimą. Įvairūs monitoriai pasižymi labai skirtingomis savybėmis, todėl naudinga išsiaiškinti, kokia yra jus dominančio įrenginio skiriamoji geba, koks yra jo reakcijos greitis (jei žaidžiate kompiuterinius žaidimus, geriausia rinktis tokį monitorių, kurio reakcijos greitis yra vos 2 ms).

Spausdintuvas

Spausdintuvas naudojamas įvairioms reikmėms: rašto darbų, dokumentų ar kitos tekstinės medžiagos spausdinimui. Renkantis spausdintuvą naudinga įvertinti, kokio tipo įrenginys galėtų geriausiai pasiteisinti – rašalinis ar lazerinis spausdintuvas. Taip pat svarbu išsiaiškinti, koks yra įrenginio spausdinimo greitis (tai yra itin aktualu tuomet, kada tenka tikrai nemažai spausdinti), ar yra galimybė atspausdinti A3 formato lapus, ar galimas spalvotas spausdinimas, ir t.t.

Mikrofonas

Dažniausiu pasirinkimu tampa USB mikrofonas, kurį labai paprasta konfigūruoti. Renkantis tinkamiausią mikrofoną naudinga išsiaiškinti, koks yra dažnių atsakas (ši savybė parodo, koks yra žemiausias ir aukščiausias garso dažnis), ar yra triukšmo slopinimo funkcija, ir t.t. Renkantis mikrofoną taip pat svarbu atsižvelgti ir į šio įrenginio kainą: jei mikrofoną naudosite tik bendravimui su bičiuliais, tikrai neverta investuoti į profesionalų prietaisą.

Ausinės

Renkantis ausines vertėtų pagalvoti, koks jų tipas galėtų geriausiai pateisinti jūsų individualius poreikius. Bevielės ausinės užtikrina maksimalų komfortą, tačiau svarbu nepamiršti laiku jų įkrauti. Į ausis įstatomos ausinės yra kompaktiškos, tačiau jos ne visada yra pakankamai patogios (renkantis tokias ausines svarbu įvertinti, ar jos turi guminius antgalius). Kompiuteriniams žaidimams skirtos ausinės dažniausiai yra su lankeliu, jos gali turėti papildomą apšvietimą ar kitas funkcijas.

Kompiuterio pelė

Renkantis kompiuterio pelę pirmiausia reikėtų apsispręsti dėl jos tipo. Optinės pelės puikiai slysta bet kokiu paviršiumi, be to, jos rečiau užsiteršia dulkėmis. Lazerinės pelės pasižymi didesniu tikslumu, todėl jos gali būti naudojamos dirbant su įvairiomis programomis ar žaidžiant žaidimus. Prekybos vietose taip pat galima rasti ir specialių žaidimams skirtų pelių, kurios turi tam tikrų papildomų funkcijų, taigi, kompiuterinių žaidimų entuziastai taip pat gali rinktis ir tokią galimybę. Kompiuterio pelės gali būti belaidės arba su laidu: nors abu pasirinkimai gali būti tikrai palankūs, tačiau turime sutikti, kad belaidės pelės yra gerokai patogesnės.

Klaviatūra

Renkantis tinkamą klaviatūrą naudinga atkreipti dėmesį į keletą svarbių kriterijų. Jei siekiate, kad ant darbo stalo būtų kuo mažiau laidų, tokiu atveju palankia pasirinkimo galimybe gali būti Bluetooth klaviatūra. Jei tenka rinkti tekstą prieblandoje, gali pasiteisinti klaviatūra, turinti apšvietimo funkciją (įprastai tokios klaviatūros kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti dar didesnį funkcionalumą). Pasidomėkite, ar klaviatūra turi specialų blokelį su skaičiais, ar klaviatūros klavišai veikia pakankamai tyliai, ir ar šis kompiuterio priedas turi tam tikrų papildomų funkcijų.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą