Technologijos

Anodavimas: koks tai procesas?

Anodavimas yra procesas, kuomet metalo paviršius elektromechaniniu būdu yra padengiamas oksidacine plėvele. Ši plėvelė apsaugo metalą nuo galimų pažeidimų. Tam yra naudojamas specialus tirpalas iš sieros rūgšties. Plėvelės sluoksnis gali būti skirtingo storio, priklausomai nuo būsimo panaudojimo. Anoduojant metalą apdailai užtenka plonesnio sluoksnio, tačiau jei anodavimas yra atliekamas metalui, kuris potencialiai daug trinsis ar bus lengvai pažeidžiamas, jam reikia storesnio sluoksnio. Anodavimas yra labai paplitusi procedūrą prieš pradedant naudoti ir apdirbti metalą, o ypač aliuminį. 

Anodavimo paskirtis

Anodavimas turi kelias pagrindines savo funkcijas. Viena svarbiausia iš jų yra sukurti apsaugą metalui, kad jis būtų tvaresnis, ilgiau naudojamas, sunkiau pažeidžiamas. Taip pat anodavimas gali būti atliekamas ir kaip dekoratyvinis procesas. Kadangi anodavimo metu galima pakeisti metalo spalvą, tai leidžia anoduotą metalą pritaikyti ir apdailoje ar dekoracijose. Anodavimas taip pat sukuria gerą izoliaciją, gerina sukibimą su kitomis organinėmis ir neorganinėmis dangomis. Anodavimas taip pat gerina ir kitas metalo atliekamas funkcijas, dėl to anodavimas yra labai naudinga ir svarbi procedūra. 

Anodavimas: bespalvis, spalvotas ar kietas?

Anodavimas gali būti kelių skirtingų tipų: spalvotas, bespalvis arba kietasis. Kokį būdą pasirinkti? Priklauso, ko siekiate. Spalvotas anodavimas naudojamas norint sukurti išskirtinę metalo išvaizdą. Metalą vis tiek išlaiko savitą blizgesį, tačiau spalva tampa kitokia. Toks anodavimas yra atliekamas merkiant metalą į organinių arba neorganinių pigmentų vonią esant atviroms metalo oksidinio sluoksnio poroms. Bespalvis anodavimas išlaiko originalią metalo spalvą ir blizgesį. Toks anodavimas apsaugo metalą nuo rūdijimo ir saugo nuo susibraižymo. Tai taip pat puikus būdas atnaujinti metalo estetinę išvaizdą. Kietasis anodavimas dažniausiai naudojamas detalėms, kurios patiria daug trinties ar yra kitaip dažnai naudojamos. Kad jos būtų gerai apsaugotos ir ilgiau tarnautų, joms reikia storesnės apsauginės plėvelės, dėl to yra renkamasis kietasis anodavimas. Kiekvienas anodavimas gali būti pritaikytas įvairiose srityse ir skirtingos paskirties metalui, todėl kokį anodavimo būdą rinksitės priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių. 

Parašykite komentarą