Politika ir teisė

Suomijos Eduskuntos Užsienio reikalų komiteto nariai atvyksta susipažinti su neteisėtos migracijos padėtimi Lietuvoje

2021 m. rugpjūčio 31 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 1 d. Lietuvoje lankosi Suomijos Eduskuntos (parlamento) Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Mika Niikko ir šio komiteto nariai Kimmo Kiljunen ir Katri Kulmuni.

Pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su padėtimi, kurioje Lietuva atsidūrė dėl hibridinės atakos prieš Lietuvą, Baltarusijos režimui dalyvaujant neteisėtų migrantų gabenime per sieną. „Bendros tarptautinės pastangos leido suvaldyti šią krizę, tačiau negalime atmesti, kad neteisėto prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimas ieškos būdų toliau išnaudoti migraciją savo tikslams, pavyzdžiui, pasinaudodamas situacija Afganistane, todėl partnerių parama išlieka itin svarbi“, – sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Suomija 2016 m. taip pat patyrė panašiai organizuotą Kremliaus hibridinę ataką. Ji buvo viena pirmųjų valstybių, atsiuntusių įvairių paramos priemonių, kurios pravertė migrantų apgyvendinimo vietose Lietuvoje.

Atvykstančių Suomijos parlamentarų pageidavimu, vos nusileidus Vilniuje, bus vykstama į pasienį, kur Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai surengs apsilankymą Padvarionių pasienio užkardoje, pristatys migracijos situaciją ir turimas priemones. Taip pat planuojama nuvykti prie valstybės sienos ir apsilankyti Pasieniečių mokykloje įrengtoje migrantų stovykloje.

Rytoj, rugsėjo 1 d., suplanuotas susitikimas su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu ir susitikimai su Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Šiaurės Europos šalimis grupės nariais ir Seimo Užsienio reikalų komiteto nariais.

 

Informaciją parengė:

Seimo kanceliarijos Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja

Eglė Maželė, (8 5) 239 6835, el. p. egle.mazele@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą