Politika ir teisė

Lietuvos ir Islandijos Prezidentai aptarė nelegalios migracijos suvaldymą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos ir Islandijos diplomatinių santykių 30-mečio proga kalbėjosi su Islandijos Prezidentu Guðniu Thorlaciumi Jóhannessonu. Pokalbio metu Prezidentas akcentavo, kad mūsų šalis vertina draugystę su Islandija ir prisimena, kad tai buvo pirmoji šalis, pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę.

Pokalbyje su Islandijos vadovu Prezidentas atkreipė dėmesį į įtemptą nelegalios migracijos situaciją pasienyje su Baltarusija ir šios šalies vykdomą hibridinę ataką prieš Lietuvą ir visą ES. Šalies vadovas teigė, kad Lietuva planuoja kelti migracijos politiką reglamentuojančių teisės aktų keitimo klausimą spalio mėnesį vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.

„Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas regione yra svarbu išlaikyti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą ir toliau jį stiprinti, ypač saugumo ir atsparumo hibridinėms grėsmėms bei propagandai srityse“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos ir Islandijos Prezidentai skyrė laiko aptarti praeitą savaitę Kijeve vykusį Krymo platformos susitikimą, Krymo aneksijos nepripažinimo klausimą ir santykius su Rusija šiame kontekste.

Šalių vadovai skyrė laiko COVID-19 pandemijos valdymui ir vakcinacijos klausimams aptarti. Prezidentai taip pat aptarė Lietuvos ir Islandijos bendradarbiavimą energetikos, aplinkosaugos, sveikatos ir kovos su pandemija srityse.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą