Įvairenybės

Vilniaus šilumos tinklai mažina popieriaus naudojimą: nebesiunčia informacinių priedų

Siekdami ir toliau savo veikloje ieškoti tvaresnių sprendimų, AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) klientams nuo rugpjūčio nebesiunčia popierinių informacinių priedų, kurie iki šiol buvo siunčiami su sąskaitomis už karštą vandenį ir šildymą. Tai – dar vienas Bendrovės žingsnis tvaresnės veiklos link, siekis tausoti gamtą ir efektyviai naudoti lėšas.

Siekiama tausoti gamtą

Iki šiol popierines sąskaitas paštu gaunantys klientai voke rasdavo ir informacinį priedą. Jame pateikiama aktuali informacija apie šilumos bei karšto vandens kainas, kita naudinga informacija, susijusi su teikiamomis paslaugomis.

 „Nuolat siekiame efektyvinti savo veiklą, todėl peržiūrėjome komunikacijos su klientais priemones. Informaciniai priedai yra gera komunikacijos priemonė, tačiau popieriniai priedai nebeatspindi bendrovės požiūrio. Viena mūsų vertybių – mums rūpi pasaulis. Tikime, kad ji turi atsispindėti ne tik dideliuose projektuose, bet ir kasdieniuose veiksmuose, todėl atsisakę popierinio informacinio priedo per metus išsaugosime net 216 medžius, o sutaupytas lėšas panaudosime efektyvesnei komunikacijai su klientais,“ – sako Klientų aptarnavimo departamento direktorius Laurynas Jakubauskas.

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja klientams pateikti popierines sąskaitas išskyrus atvejus, kai vartotojas pageidauja gauti elektronines sąskaitas el. paštu arba savitarnoje. Tačiau ši nuostata negalioja informaciniams priedams. Šiuo metu popierines sąskaitas vis dar gauna apie 40 %, t.y. ~90 tūkst. klientų. Informacinių priedų spausdinimas Bendrovei kainuodavo apie 70 000 eurų per metus.

Informacinis priedas – tik savitarnos platformoje

Nuo šiol informaciniai priedai talpinami ir prieinami tik VŠT savitarnos svetainėje, kur sąskaitas apmoka 60 % įmonės klientų. Tikimasi, kad šis sprendimas paskatins ir kitus gyventojus atsisakyti popierinės sąskaitos ir prisijungti prie patogios savitarnos platformos.

„Džiaugiamės, kad savitarna besinaudojančių klientų skaičius nuolat auga. Tai patogus būdas ne tik apmokėti sąskaitas, sekti mokėjimų istoriją, pateikti klausimus ar prašymus, deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis arba atnaujinti kontaktus tam, kad pranešimai apie karšto vandens atjungimus klientus pasiektų sklandžiai. Tai – kiekvieno indėlis į gamtos tausojimą ir mažesnį jos resursų naudojimą“, – sako L. Jakubauskas

Atsisakyti popierinių sąskaitų galima adresu savitarna.chc.lt.

Žalesni sprendimai ir jokio popieriaus

Popierinių informacinių priedų perkėlimas į elektroninę erdvę – ne vienintelis bendrovės sprendimas, siekiant veiklos tvarumo ir gamtos resursų tausojimo.

Jau kuris laikas įmonės viduje galioja „jokio popieriaus“ politika, t.y. rengiami ir siunčiami tik elektroniniai dokumentai, praėjusį pavasarį įmonės automobiliai pakeisti į elektromobilius, o beveik 32 ha teritoriją Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 darbuotojai atstumus įveikia dviračiais arba elektriniais paspirtukais.

Šiuo metu įmonės viduje vyksta ir Biuro transformacijos projektas, kuris prisidės prie darnaus judumo skatinimo mieste. Dalies biuro atsisakoma, o vietoj jo penkiose skirtingose miesto vietose išsidėsčiusios darbo erdvės sutrumpins darbuotojų kelionę iki darbo vietos. 

Apie VŠT

AB Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėja. Įmonė gamina šilumos ir elektros energiją bei teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas daugiau kaip 220 tūkst. sostinės namų ūkių bei įmonių. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų – apie 50 įvairių profesijų specialistų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. Apie 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje.

Pranešimą paskelbė: Rita Giniūtė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą