Taupymo patarimai

Sumanių šeimininkų taupymo buityje patarimai

Buitis reikalauja nemažai uždirbamų pinigų, tad statistinė šeima išties turi pasukti galvą, ką pakeisti savo buityje, kad galėtų sutaupyti. Arba kitaip – ką pakeisti, kad neeikvotų pinigų be reikalo. Taigi, keletas išties vertingų patarimų.

Klozeto pakeitimas. Tualetas yra vienas iš didžiausių „vandens rijikų” namuose. Ypač jei jis senas ir turi tik vieną vandens nuleidimo pasirinkimą. Šiuolaikiniai klozetai turi bent du, mažesnio ir didesnio vandens srauto pasirinkimus, o tai leidžia sumažinti vandens sąnaudas per pus. Tereikia pakeisti seną klozetą į nelabai brangų, tačiau ekonomišką ir taip sutaupyti.

Indaplovė – gera investicija ir taupymo būdas. Gaminant namuose ir nuolat plaunant indus – sunaudojama daug karšto vandens. Tuos pačius indus plaunant indaplovėje – sutaupoma apie 85 eurų per metus 4 asmenų šeimai. Taigi, įsigijus vidutinio brangumo apie 200-250 Eur kainuojančią indaplovę, ji atsiperka jau per 2-3 metus. O ką jau kalbėti apie tai, kiek sutaupoma laiko.

Kartais verta įsigyti elementų pakrovėją. Jei namuose yra bent keli tokius pat elementus (pvz. AA tipo) naudojantys prietaisai (laikrodis distancinis pultelis, žibintuvėlis ir pan), tuomet verta įsigyti elementų pakrovėją ir nebereikės pirkti brangių elementų. Žinoma, tai apsimoka tik tokiu atveju, jei prietaisų yra bent 4-5, kitu atveju pakrovėjas neatsipirks per 5 metus.

Neišmesk stiklainių. Stiklainiai su užsukamais dangteliai yra naudingi buityje. Pavyzdžiui, garaže į nedidelius stiklainiukus galima išrūšiuoti varžtus, veržles, vinutes – taip visada bus matyti kiek ko yra. Rankdarbių mėgėjos į stiklainius gali sudėti įrankius, sagas, netgi papuošalus. Kiek dekoravus ar dekupažavus stiklainius, šie gali virsti nuostabiomis žvakėmis, žvakidėmis, vazoniais.  Ir žinoma, jie visada tinka uogieniems.

Reklamos – prakūroms. Nuosavų namų savininkai turintys židinius ar kieto kuro katilus netgi džiaugiasi pašto dėžutes apkraunančiomis reklamomis. Visai ne dėl to, kad norėtų sužinoti kas reklamuojama. O dėl to, kad popierinės reklamos puikiai sunaudojamos prakūroms. Tie kurie kūrena židinį, prikrauna puse židinio reklamų ir ant viršaus kelias malkas – sudeginama visa spauda, namai šilti, ir malkų reikia mažiau.

Parašykite komentarą