Taupymo patarimai

Taupymo iššūkis: mėnuo nieko neperkant

Geriausias taupymo patarimas – neišleisk pinigų! Kaip tai padaryti, kai atrodo visko reikia? Ar tikrai? Ar esi save „prigavusi“ einant į parduotuvę, nors šaldytuvas pilnutėlis? Perki kažką greitai pašildomo mikrobangėje, nors namie maisto tiek, kad išmaitintum dešimt žmonių visą savaitę? O tuo pačiu skundiesi, jog gyveni nuo atlyginimo iki atlyginimo ir niekaip negali sutaupyti pinigų atostogoms? Puiku! Šis iššūkis kaip tik TAU.

Iššūkio esmė – nepirkti absoliučiai nieko užsibrėžtą laiką, nes ištikro tau nieko ir nereikia. Juk tau nereikia DAR VIENŲ batų, nesvarbu, jog jie su tavim „kalba“ kaip per tą filmą apie šopoholikę. Duše mėtosi 5 pradėti šampūno buteliukai, tad „dabar akcija šampūnui“ nėra pasiteisinimas. Avinžirniai? Ar tikrai žinai ką su jais gaminsi ar tik užsimanei „egzotikos“ kuri nuguls į stalčiaus gilumą? Higienos priemonių bent po kelias rūšis, tad išgyventum ir metus nesusigundžiusi nieko nusipirkti, maisto stalčiai taip pat pilni. Dažnai perki produktą su mintimi „liko vienam kartui, tad reikia pasipildyti“, o ne „norėčiau šiandien iš jo pagaminti…“ Taigi, ar tikrai reikia pirkti?

Mes kalbame apie mėnesį laiko, tačiau, žinoma, galima pradėti ir nuo mažesnių žingsnelių, pavyzdžiui, dienos, darbo savaitės, savaitės. Darant eksperimentą mėnesį laiko yra išlyga – paliekama nedidelė suma greitai gendantiems produktams. Tai dažniausiai pienas, duona, mėsos gaminiai ar sūris. Sudaryk šių produktų sąrašą ant popieriaus (kad paskui nekiltų pagunda „netyčia“ įmesti į pirkinių krepšelį nenumatytų produktų). Apskaičiuok kiek šeima per mėnesį suvalgo šių produktų ir jiems palik apibrėžtą suma, pavyzdžiui, 20 eurų.

Šis eksperimentas turi vieną netikėtą privalumą. Galimybę išvalyti spinteles nuo mažiau patinkančių ir retai vartojamų produktų. Juk tikrai spintos gilumoje yra ta ne itin mėgstama arbata, kurią tikrai išgersi kai nebeliks skaniosios. Turi prisipirkusi želė pakelių, tik niekaip iš jų negamini – pats laikas gaminti improvizuotą desertą, nes tortuko šeštadieniui negalėsi pirkti. Keturi kilogramai miltų? Puiku, pyragai, blynai, virtiniai – tik įsijunk kulinarinę fantaziją. Per mėnesį laiko išnaudosi didžiąją dalį maisto „saugyklos“, tačiau šeima tikrai neliks alkana. Laiką, kurį leistum parduotuvėse, galėsi praleisti gaminant kažką skanaus.

Ką daryti su neišleistais pinigais? Visą mėnesį neleidžiant pinigų, atlikti turėjo viskas kas lieka iš atlyginimo minus mokesčiai. Taigi paimk tą sumą, iš jos paimk tuo apskaičiuotus pinigus greitai gendantiems produktams (pvz. 20 Eur), o likusius pasidėk į taupymo sąskaitą. Jokiais būdais, neimk jų leidimui!

Suprantama, kad mintyse kirba klausimas, kaip čia dabar neleisti tų pinigų, juk išnaudojau namų resursus, reikia viską vėl susipirkti. Neskubėk! Pamatysi, per mėnesį susiformuos įprotis gaminti iš to ką turi, išmoksi naujų receptų, taps labiau įprasta gaminti, nei pirkti greitai pašildomus produktus ar leisti laiką kavinėse. O pirkdama pamažu tik tai ko tau tuo metu reikia, nejučia vėl sukaupsi rezervą be papildomo pirkimo. Pamatysi – po gero pusmečio vėl norėsis pasidaryti nieko nepirkimo mėnesį.

Parašykite komentarą