Priežastys, kodėl staiga sumažėjo pajamos gali būti pačios įvairiausios – liga, vienas sutuoktinių neteko darbo, nėštumo atostogos ir pan. Tačiau susiformavę įpročiai ir standartinės išlaidos išlieka. O tai tiesus kelias į skolas. Sumažėjus pajamoms, ypač kai sumažėja drastiškai, reikia kaip mat peržiūrėti išlaidas ir įvertinti ką pakeisti savo įpročiuose, kad būtų įmanoma išsiversti su tuo ką gaunate iki tol, kol situacija sugrįš į buvusią padėtį. Taigi, atkreipiame dėmesį į svarbesnes išlaidas bei būdus sutaupyti.
Biudžetas. Jei iki šiol nevedei biudžeto, tuomet pats laikas paskaičiuoti kiek paprastai yra išleidžiama komunaliniams mokesčiams, nuomai ar paskolai, kiek skiriama pinigų maistui, higienos ir buities prekėms, rūbams, pramogoms. Tuomet reikia išskirti kurios išlaidos yra privalomos, t.y. kurios turi būti apmokėtos – komunaliniai, nuoma, paskola, draudimas. Jei pajamų šioms išlaidoms padengti pakanka ir dar lieka bent keli eurai – puse bėdos.
Kabelinė televizija. Tai nėra pirmo būtinumo paslauga, o stingant pinigų tai gali būti laikoma pinigų švaistymu. Daugelis kabelinės televizijos tiekėjų leidžia sustabdyti paslaugos tiekimą nenutraukiant sutarties. Tiesiog sutartą periodą (pavyzdžiui, 3 mėn) paslauga nebus tiekiama, o vėliau bus atnaujinama. Taigi už paslaugą pauzės metu mokėti nereikėtų. O žinias galima sėkmingai pažiūrėti ir kompiuteryje.
Nereikalingi daiktai. Kiekvienuose namuose esama nereikalingų daiktų – senas telefonas, fotoaparatas, proginė suknelė vilkėta tik kartą, visai gražūs bateliai, tačiau spaudžiantys koją, sena močiutės siuvimo mašina. Nereikalingi daiktai užima vietą, todėl verčiau juos parduok. Patalpink skelbimus interneto portaluose, pirkėjas gali atsirasti neiškart, tačiau tai vis geriau nei nieko.
Nepirk nieko. Jau esame rašę apie tai, kaip nepirkti nieko visą mėnesį. Tačiau neturint pakankamai pinigų išlaidoms, toks mėnuo ateis savaime. Todėl vos tik supratus, jog pajamos sumažėjo, reikia kaip mat nustoti pirkus ir gyventi iš namuose sukaupto rezervo. Tada pamažu pirk tik ypatingai būtinus daiktus ir greitai gendančius maisto produktus – taip natūraliai sumažės išlaidos.
Gamink namuose. Pietums į darbą įsidėk namuose ruošto maisto – bus ir skaniau ir sveikiau nei leidžiant pinigus kavinėje. Jei trūksta laiko gaminti – savaitgalį ar radusi laiko pasidaryk ruošinukų ir užsišaldyk. Arba gamink didesniais kiekiais, tuomet užteks porai dienų.