Laisvalaikis

Studento biudžetas: maistui išleidžiama beveik tiek pat, kiek ir pramogoms

Nemažai daliai jaunų žmonių kartu su studijomis prasideda ir kiti išbandymai. Vienas svarbiausių iššūkių – asmeninių finansų valdymas. Kaip parodė studentų apklausa, didžioji dalis jaunuolių būtiniausioms išlaidų kategorijoms skiria panašią savo biudžeto dalį kaip ir ne pirmo būtinumo prekėms ar paslaugoms.
„Provident Finansai“ inicijuotos apklausos duomenimis, didžioji dalis gaunamų studentų pajamų pasiskirsto po tokias išlaidų kategorijas kaip maisto, būsto nuomos, pramogų, aprangos, transporto ir žalingų įpročių. Be to, pastebėta, kad maistui dažnai yra skiriama kone tiek pat, kiek ir pramogoms ar žalingiems įpročiams – dažniausiai iki 200 Lt kiekvienai kategorijai. Tik kas trečias studentas maistui skiria iki 400 Lt. Visiškai pramogoms neišlaidauja tik mažuma – 7 proc., studentų. Alkoholiui ir cigaretėms pinigų iš savo biudžeto neskiria tik kas trečias studentas.

„Studentų asmeninio biudžeto valdymo įpročius atskleidusią apklausą atliko Vilniaus kolegijos studentai. Tai jiems buvo puiki galimybė paanalizuoti savo elgseną, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. – Ta pati apklausa yra atskleidusi, kad tik nedidelė dalis studentų sudaro mėnesinį savo biudžetą. Tikimasi, kad kitąmet šios kolegijos studentų sukurtas finansų valdymo įrankis pasiteisins ir dar labiau motyvuos jaunuolius planuoti savo išlaidas.“

Nuo 400 iki 800 Lt – tokios yra dažno studento mėnesinės pajamos. Tik maždaug kas šeštas jaunuolis gali pasidžiaugti virš 1400 Lt siekiančiomis pajamomis. Didžiąją jų dalį sudaro tėvų finansinė parama. Taip nurodė 80 proc. apklausoje dalyvavusių studentų. Atlyginimą kaip pajamų šaltinį paminėjo pusė respondentų, stipendiją – nepilnas penktadalis.

Studentų apklausa internetu vyko šių metų birželį, joje dalyvavo 355 18-30 m. amžiaus Vilniaus kolegijos studentai. Ši apklausa yra projekto „Studento biudžetas“, kurį įgyvendina „Provident Finansai“ ir Vilniaus kolegija, dalis.

Apie „Provident Finansai“
„Provident Finansai“ priklauso tarptautinei finansų grupei „International Personal Finance“ (IPF), turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,6 mln. klientų visame pasaulyje. „Provident“ vardu grupė veiklą vykdo aštuoniose rinkose: Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, o nuo pernai – ir Lietuvoje bei Bulgarijoje. Kitąmet grupė planuoja žengti į Ispanijos rinką. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

Parašykite komentarą