Įvairenybės

Startuolis „LastMile“ kartu su jį valdančia „Iki“ investuos į autonominių pristatymo automobilių bandymus Lietuvoje

Prekių pristatymo startuolis „LastMile“ kartu su jį valdančiu prekybos tinklu „Iki“ imasi dar vieno ambicingo elektroninės komercijos projekto. Bendradarbiaujant su Estijos technologijų bendrove „Cleveron Mobility“ jau rugsėjį Vilniuje bus išbandytas prekių pristatymo į namus autonominiais automobiliais sprendimas.

„Pastaraisiais metais su komanda daug dėmesio skiriame inovacijoms, orientuotoms į pristatymo procesą. Džiaugiamės galėdami pristatyti analogų Lietuvoje neturintį jungtinį projektą, kurio metu maisto prekių pristatymą į namus atliks savavaldžiai automobiliai. Šie automobiliai – tarsi robotai kurjeriai, kurie prekes pristato dar efektyviau ir lanksčiau. Jiems nereikia vairuotojo, o prekes vienu metu jie gali nugabenti į kelias vietas. Varomi elektros variklių jie yra itin draugiški aplinkai. Nuolat investuojame į procesų tobulinimą ir didesnį veiklos efektyvumą, ieškome būdų, kaip mažinti techninio darbo resursus ir poveikį aplinkai, todėl ateityje pasiūlysime ir daugiau inovatyvių pristatymo būdų“, – sako Tadas Norušaitis, startuolio „LastMile“ vadovas ir bendraįkūrėjas.

Autonominio prekių pristatymo automobilis veikia paprastai – įvykdžius standartinį apsipirkimą internetu, pirkiniai yra pakraunami į mažą savavaldį automobilį. Ši transporto priemonė nugabena užsakymą iki kliento namų slenksčio ir per mobiliąją aplikaciją informuoja jį, kad užsakymas paruoštas atsiimti. Klientui tereikia įvesti užsakymo atsiėmimo kodą ir pasiimti pirkinį.

Pirmieji autonominiai automobiliai Lietuvoje pristatomi su jų vystytojais – autonominių automobilių technologijas vystančia bendrove „Cleveron Mobility“ iš Estijos. Pasak bendrovės vadovo Sander Sebastian Agur, autonominių automobilių naudojimas turi itin didelį potencialą būtent mažmeninės prekybos ir prekių pristatymo srityje. „Clevon 1“ modelio autonominiai automobiliai autonominiai automobiliai jau pradėti eksploatuoti Estijos gatvėse, išbandyti Olandijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklo „Iki“ generalinė direktorė, sako, kad 2021 metais startuolį „LastMile“ įsigijęs prekybos tinklas „Iki“ nuosekliai skiria daug dėmesio inovatyviems mažmeninės prekybos sprendimams, suteikiantiems dar patogesnes apsipirkimo galimybes pirkėjams bet kur ir bet kada.

„Mažmeninė prekyba šiuo metu vystosi itin sparčiai, todėl su partneriais ne tik noriai išbandome, bet ir pirmieji diegiame įvairias mažmeninės prekybos inovacijas. Vasarį atidarėme pirmąją autonominę parduotuvę, o dabar Lietuvoje investuojame į dar vieną įdomų sprendimą – autonominius prekių pristatymo automobilius. Tikime, kad autonominis prekių pristatymas apsipirkimo patirtį kilstelės gerokai aukščiau“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Startuolio „LastMile“ platforma šiuo metu turi daugiau nei 300 tūkst. registruotų vartotojų. Net 95 proc. pirkėjų prekes įsigyja su pristatymu per kelias valandas. Jie gali rinktis produktus iš daugiau nei 40 partnerių parduotuvių, o asortimentą bendrai sudaro daugiau kaip 30 tūkst. prekių. Šiuo metu „LastMile“ savo paslaugas siūlo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Šilalės ir Marijampolės gyventojams.Prekybos tinklas „Iki“ 2021 m. rugsėjo mėn. įsigijo startuolį „LastMile“ po sėkmingo, daugiau nei pusantrų metų trukusio, bendradarbiavimo.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 231 parduotuvė, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ vasarį Vilniuje, Didžiojoje g., atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę. Tai pirmoji tokia parduotuvė Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų.

Parašykite komentarą