Priemonę „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ administruojanti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) baigė vertinti gautas paraiškas. Šiuo metu atrinkti startuoliai ir įmonės kviečiami pasirašyti finansavimo sutartis.
LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija š. m. spalio mėnesį biotechnologijų srities startuolių ir įmonių projektams įgyvendinti skyrė 13,7 mln. eurų. Šia visiškai nauja priemone siekta įgyvendinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas paskatinti Lietuvos biotechnologijų srities pramonės plėtrą. Ministerijai pasitarus su gyvybės mokslų pramonės atstovais, netrukus po paskelbimo priemonės finansavimo sąlygų aprašo sąlygos buvo patikslintos atsižvelgiant į jų pasiūlymus.
Nors priemonės kvietimas buvo paskelbtas ganėtinai vėlai, skyrusi visus pajėgumus MITA per itin trumpą laiką įvertino gautas paraiškas – iš viso jas pateikė 43 bendrovės, o bendra prašoma suma siekė 9,3 mln. eurų. Atlikus paraiškų atitikimo kriterijams vertinimą ir atrinkus 25 finansuotinas paraiškas, bendras prašomas finansavimas sumažėjo iki 5,8 mln. eurų.
Pirmasis kvietimas buvo skirtas startuoliams. Jame projekto vertė galėjo siekti iki 200 tūkst. eurų. Daugiausia gautų paraiškų – iš medicinos ir sveikatos mokslų, technologijos mokslų sričių. Bendra prašoma finansavimo suma siekė kiek daugiau nei 2,2 mln. eurų. Įvertinusi 20 gautų paraiškų, MITA iš jų nusprendė finansuoti 12.
Antrasis kvietimas skirtas privačioms įmonėms. Jų vieno projekto vertė galėjo siekti iki 500 tūkst. eurų, o finansavimo dalis priklausė nuo įgyvendinamos veiklos pobūdžio: taikomųjų mokslinių tyrimų arba ekperimentinės plėtros. Privatūs juridiniai asmenys iš viso pateikė 23 paraiškas, bendra prašyta finansavimo suma siekė beveik 7,1 mln. eurų. Daugiausia iš jų – gamtos mokslų, medicinos ir sveikatos mokslų sričių projektams. Įvertinus gautas paraiškas, MITA pritarė finansuoti 13 iš jų.
Įmonės ir startuoliai projektus pradėjo įgyvendinti nuo kvietimo paskelbimo dienos, jų įgyvendinimo trukmė – iki 12 mėnesių. Valstybės biudžeto asignavimai skiriami šiems ir 2022 metams.
Tikimasi, kad pagal priemonę įgyvendinami projektai prisidės prie rinkai patrauklių inovatyvių produktų vystymo ir didins biotechnologijos srities pramonės įmonių konkurencingumą.
„Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ priemonė yra finansuojama valstybės biudžeto lėšomis. Ja skatinamas produktų modelių ir bandomųjų versijų kūrimas bei demonstravimas, bandomosios partijos gamyba bei sukurto naujo produkto pavyzdžių įvertinimas.
Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra