Politika ir teisė

Šiaulių meras: būtina auginti regiono kultūrinį potencialą

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Kultūros ministeriją, prašydamas bendradarbiauti kuriant regione profesionalias koncertines erdves. Pasak mero, Šiauliams ir visai Šiaurės Lietuvai yra būtina nauja koncertinė salė. Tai ambicingas ir nepigus projektas (preliminari kaina 45-50 mln. eurų), tad jo įgyvendinimas gali užtrukti. Iki to laiko svarbu turėti bent kiek kokybiškesnę erdvę, tokia galėtų tapti šiuo metu rekonstruojama koncertinės įstaigos „Saulė“ salė, jei joje būtų tinkamai sutvarkyta akustinė dalis.

Šiaulių mieste ir visame regione kol kas nėra profesionalios muzikos klausymo erdvės, kurioje patogiai tilptų įvairaus dydžio meno kolektyvai ir būtų bent 1000 vietų žiūrovams. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įsitikinęs, kad nepaisant nemažų investicijų, kurios gali siekti apie 45-50 mln. eurų, toks objektas Šiaurės Lietuvai yra tiesiog būtinas.

„Tai ne prabanga, o tiesiog būtinoji infrastruktūra. Puikios koncertinės salės jau prieš kurį laiką atsirado mūsų kaimyninėse valstybėse, dar mažesniuose miestuose – Pernu (Estija) ar Liepojoje (Latvija). Tokia salė, žinoma, tarnautų ne tik Šiauliams, bet ir visai Šiaurės Lietuvai. Turime tikrai aukšto meninio lygio kolektyvų, kviečiame vis garsesnius užsienio atlikėjus, tačiau nėra salės, kur jie galėtų surengti visomis prasmėmis kokybiškus pasirodymus žiūrovams. Suprantu, kad būtų sunku per trumpą laikotarpį rasti lėšų ir įgyvendinti naujos koncertinės salės statybą, todėl kol kas turėtume šiek tiek investuoti į  esamos koncertinės infrastruktūros patobulinimą“, – komentuodamas savo raštą ministrui sakė Artūras Visockas.

Šiuo metu Šiaulių miesto koncertinė įstaiga ,,Saulė“ įgyvendina savo pastato modernizavimo projektą, kuris finansuojamas ES ir Savivaldybės lėšomis. Buvusio kino teatro pastatui statomas priestatas, kad būtų galima praplėsti sceną bei įrengti  repeticijų salę meno kolektyvams, tačiau patalpų modernizavimo metu nebus įdiegtos priemonės, būtinos tinkamos akustikos užtikrinimui. Specialistai yra paruošę rekomendacijas: reikia optimizuoti salės geometriją, įrengti garso atspindžius ant lubų ir sienų, durų garso izoliaciją, pritaikyti žiūrovų vietas. Šių rekomendacijų įgyvendinimui reikia beveik 1,5 mln. eurų. Atlikti papildomi darbai kurtų  geras akustines sąlygas tiek įgarsintos, tiek neįgarsintos muzikos ar teatro pasirodymams.

„Kviečiu kultūros ministrą Simoną Kairį atvykti į Šiaulius ir vietoje apžiūrėti vykdomą projektą, kurio akustinės dalies sutvarkymui kitais metais prašome skirti 50 proc. tam reikalingos sumos – 750 tūkst. eurų. Renginiai vyksta, jiems reikalingos tinkamos erdvės, o „Saulės“ salė galės bent iš dalies tenkinti regiono gyventojų kultūrinius poreikius, kol bus pastatyta nauja profesionali koncertų salė. Mūsų kultūros lygis atspindi valstybės brandą ir prioritetus. Mėgstu remtis Didžiosios Britanijos premjero Vinstono Čerčilio pozicija, kuris net karo metu neleido gynybos reikmių statyti aukščiau už kultūros interesus. Kultūra turi būti mūsų gyvenimo piramidės viršuje“, – teigė Šiaulių meras.

 Pridedamas Šiaulių mero raštas Kultūros ministerijai

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Parašykite komentarą