Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė Kyjive: „Su Ukraina būsime iki pergalės“

2022 m. lapkričio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kurios vadovaujama delegacija dalyvauja Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjos sesijoje Kyjive, susitiko su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Už reikšmingus asmeninius nuopelnus stiprinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, remiant Ukrainos valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei populiarinant Ukrainos valstybę pasaulyje parlamento vadovei įteiktas dar spalio mėnesį paskirtas Ukrainos valstybinis apdovanojimas – Kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo II laipsnio ordinas.

„Tai, kas dabar vyksta, yra daugiau nei kova už Ukrainos laisvę ir ateitį. Tai kova už demokratijos ir Europos ateitį. Todėl dėkojame jums už tai, kad esate pirmose šios kovos gretose, ir pažadame būti su jumis iki pergalės. Šis apdovanojimas – tai paskatinimas veikti dar daugiau ir intensyviau, kad ją pasiektume visi kartu. Lietuva padės Ukrainai tiek, kiek reikės“, – atsiimdama apdovanojimą sakė V. Čmilytė-Nielsen.

  Spalio 22 d. Ukrainos Prezidento įsakymu Kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo II laipsnio ordinas taip pat skirtas JAV Atstovų Rūmų Pirmininkei Nensi Pelosi (Nancy Pelosi), Baltijos, Lenkijos ir kitų šalių parlamentų pirmininkams.  

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą