Politika ir teisė

„Vilniaus vandenys“ Naujamiestyje baigė šiais metais suplanuotus vandentiekio tinklo plovimo darbus

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ baigė šiais metais numatytus magistralinio vandentiekio tinklo plovimo darbus Naujamiestyje. Bendrovė plovimus pradėjo gegužės 31 dieną ir iš viso išplovė 4 461 m labiausiai užsiteršusio vandentiekio tinklo.

„Vilniaus vandenys“ tinklų plovimus vykdė etapais. „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos direktoriaus Viktoro Matonio teigimu, šiais metais vamzdynų plovimui bendrovė pasiruošė atsakingai: ne tik aiškiai suplanavo plaunamų atkarpų ruožus, jog tai kaip įmanoma mažiau sutrikdytų įprastą gyventojų kasdienybę, bet ir numatė papildomus saugiklius.

„Šiais metais vykdytų tinklo plovimo nuo susikaupusių mangano ir geležies dalelių Naujamiestyje etapų metu, palyginti su praėjusiais metais, sulaukėme kur kas mažesnio klientų kreipinių skaičiaus – į mus dėl laikinai suprastėjusios vandens kokybės kreipėsi 4 proc. darbų poveikio zonoje gyvenančių bendrovės klientų. Su visais jais buvo operatyviai susisiekta ir vandens kokybės parametrai atstatyti. Manome, jog darbai praėjo sėkmingiau ir ramiau, nes šiais metais buvome iš anksto apgalvoję aiškią papildomų saugiklių sistemą – t.y. vandens kokybės atstatymu klientams rūpinomės „iki pat čiaupo“, plovėme įvadus, kritinėse vietose įrenginėjome specialius filtrus, nuleidinėjome vandenį stovuose, operatyviai išplovėme užsikimšusius skaitiklius, taip pat gyventojams kompensavome dėl vandens kokybės suprastėjimo patirtus vandens nuostolius“, – sako Gamybos tarnybos direktorius.

Bendrovė atkreipia dėmesį, kad nors Naujamiestyje šiais metais numatytoje išplauti vandentiekio tinklo atkarpoje darbai jau baigti, tačiau kaip ir įprastai, gyventojai atliekamus gatvių tinklų plovimo darbus dar gali „pajusti“ po įvykusių tinklų avarijų, lokalizuojant jų pasekmes.

Primename, kad vamzdynų tinklą Naujamiestyje išplauti buvo būtina: šio rajono vandentiekio sistema – labai nusidėvėjusi, dalis vamzdžių stipriai apsinešę mangano bei geležies apnašomis, kurios nulemia laikinus vandens savybių pakitimus – drumstumą, spalvą ir pan. Tai yra ir dažnesnių vandentiekio avarijų priežastis.

Visame pasaulyje ši problema sprendžiama tiesiant naujus vamzdynus arba plaunant vandentiekio tinklą. Vien šiais metais išplovus 4 461 m užsiteršusio vandentiekio tinklo, vandens kokybė pagerėjo beveik 4000 bendrovės klientų. Praėjusiais metais Naujamiestyje buvo išplauta beveik 30 kilometrų magistralinių vandentiekio tinklų.  

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 270 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Parašykite komentarą