Politika ir teisė

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis drauge su JAV, Jungtinės Karalystės, Čekijos, Estijos, Latvijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkais priėmė pareiškimą dėl represijų Kuboje

2021 m. liepos 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Liepos 21 d. Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Čekijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai priėmė bendrą pareiškimą, kuriuo smerkiamos prieš taikius protestuotojus Kubos režimo vykdomos žiaurios represijos.

Pareiškimo tekstas:

„Mes, mūsų atitinkamų nacionalinių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai, reiškiame tvirtą ir absoliučią paramą Kubos žmonėms, aiškiai parodžiusiems savo troškimą gyventi laisvesnėje ir teisingesnėje šalyje, kurioje yra daugiau lygybės. Girdime jų raginimus ir juos atkartojame. Vieningai remiame Kubos žmonių siekius sukurti naują demokratinę ateitį, kurioje pagrindinis dėmesys būtų skiriamas žmogaus orumui ir socialiniam teisingumui. Raginame Kubos režimą daryti tą patį.

Griežtai smerkiame Kubos valdžios institucijas už smurto, bauginimo ir cenzūros naudojimą siekiant atimti kubiečių konstitucines teises susirinkti ir taikiai protestuoti. Taip pat smerkiame M. Diazo Canelio vyriausybės raginimą režimą palaikantiems civiliams imtis ginklų prieš demokratinį judėjimą. Šie veiksmai rodo, kad režimas verčiau parklupdytų Kubos žmones, nei išgirstų jų pagalbos šauksmus.

Raginame taikyti tikslines sankcijas Kubos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų, Kubos vidaus reikalų ministerijos, Kubos nacionalinės revoliucinės policijos nariams ir visiems tiems, kurie prisidėjo prie smurtinio taikių protestų malšinimo ar žmogaus teisių pažeidimų.

Solidarizuodamiesi su tarptautine bendruomene ir neteisėtai sulaikytų aktyvistų bei žurnalistų šeimomis, raginame režimą nedelsiant paleisti visus, kurie buvo sulaikyti, nes siekė savo pagrindinių laisvių ir visuotinių teisių.

Kubos žmonės turi teisę negyventi neviltyje. Kubos režimo pareiga – paisyti savo žmonių pagalbos šauksmo. Raginame režimą užmegzti konstruktyvų dialogą, įskaitant įvairių pilietinės visuomenės veikėjų dalyvavimą, ir nustatyti kelią į demokratinę ir klestinčią Kubą.“ 

Parengė

Užsienio reikalų komiteto biuro padėjėja Salvinija Jurėnaitė

Tel. (8 5) 239 6801, el. p. salvinija.jurenaite@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą