Tarptautinė programavimo mokykla „Vilnius Coding School“ šių metų pabaigoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Izraelio taikomųjų programų saugumo įmone „Checkmarx“ ir siūlys tarptautinius kibernetinio saugumo mokymus.
Šie kibernetinio saugumo mokymai skirti tarptautinei auditorijai, didžiausią dėmesį skiriant Europai. Į juos kviečiami ir tie, kuriuos domina kibernetinio saugumo sritis, ir norintys dirbti šioje srityje. Programa tinkama įmonėms, jų darbuotojams ir individualiems asmenims.
Izraelio taikomųjų programų saugumo bendrovė „Checkmarx“ turi klientų daugiau nei 70 šalių. Bendrovės kuriama platforma leidžia programinės įrangos kūrėjų komandoms rasti saugumo spragas savo programiniame kode, įskaitant atvirojo kodo komponentus, kuriuos jie naudoja savo programose, ir jas ištaisyti dar programinės įrangos kūrimo etape.
„Savo plėtros strategijoje jau seniai žvelgiame globalia perspektyva, nuo veiklos plėtros keliose Europos šalyse iki aktualiausių mokymų siūlymo žmonėms ir įmonėms tiesiai iš didžiausių rinkos žaidėjų. Todėl labai džiaugiamės nauja partneryste su lyderiaujančia kibernetinio saugumo įmone su kuria stiprinsime kibernetinio saugumo mokymų lauką, – sako tarptautinės technologijų karjeros mokyklos suaugusiesiems „Vilnius Coding School“ įkūrėja ir vadovė Julija Rimšelė.
Izraelio įmonę su Lietuvos vertės pasiūlymu supažindino ir pirmąjį vizitą į Lietuvą organizavo „Investuok Lietuvoje“ kibernetinio saugumo ekspertas Artūras Kaštanovas.
„Džiaugiamės tapę „Vilnius Coding School“ partneriais, – sako Shaharas Alonas, „Checkmarx“ korporatyvinės plėtros komandos narys. – Teikiame programinės įrangos kūrėjams įrankius, skirtus išbandyti ir apsaugoti jų rašomam kodui ir net atvirojo kodo kodui, kurį jie priima ir naudoja savo programinės įrangos programose. Matome prasmę dalytis savo žiniomis apie programų saugumą (AppSec) ir padėti mokyklos studentams pažinti šią sritį, kai jie planuoja savo karjeros kelią.“
Sh. Alonas taip pat pabrėžia, kad pastaruoju metu daug geriau suvokiamas esminis programų saugumo poreikis komerciniame ir viešajame sektoriuose, o vis daugiau įmonių ieško programinės įrangos kūrėjų, gebančių naviguoti kibernetinio saugumo klausimais.
Užtikrinti kibernetinį saugumą – prioritetas
„Kibernetinis saugumas nuolat vystosi. Iš vienos pusės matome, kad iššūkiai ir grėsmės tik auga, taip pat dėl geopolitinių priežasčių, o iš kitos pusės matome, kad daugėja startuolių, kurie kuria naujoves ir technologijas kibernetinio saugumo srityje. Šiandieniame pasaulyje bet kuri įmonė ar vyriausybinė organizacija turi užtikrinti, kad galėtų veikti be pertrūkių“, – sako Sh. Alonas.
Vienas naujesnis populiarėjantis kibernetinių atakų tipas, anot Sh. Alono, – programinės įrangos tiekimo grandinės atakos: taip atsitinka, kai atsisiunčiamo ir į programas įtraukto atvirojo kodo pažeidžiamumas yra išnaudojamas kibernetinei atakai.
Darbo rinkos tendencijos kibernetinio saugumo lauke
Kibernetinio saugumo eksperto nuomone, reiktų pabrėžti, kad ši kibernetinio saugumo sferos darbo rinka jau pasiekia brandesnę stadiją. „Vis daugiau įmonių žino apie poreikį ir yra įpareigotos užtikrinti, kad jų sistemos būtų apsaugotos, tad nori investuoti į kibernetinio saugumo pajėgumų kūrimą. Tačiau daugelyje pasaulio regionų organizacijos susiduria su didžiuliu kibernetinio saugumo talentų – nuo tinklo saugumo iki programų saugumo ekspertų – trūkumu. Neseniai „Forbes“ pranešė, kad pasaulinėje kibernetinio saugumo darbo rinkoje yra apie 700 000 laisvų darbo vietų. Iššūkį apsunkina tai, kad saugių organizacijų sistemų ir procesų reikalavimai nuolat kinta, todėl darbo ieškančių asmenų įgūdžiai turi būti nuolat atnaujinami“, – esama situacija dalijasi Sh. Alonas.
Tarptautinės technologijų karjeros mokyklos suaugusiesiems „Vilnius Coding School“ tinklą sudaro padaliniai Lietuvoje, Latvijoje, Airijoje, Čekijoje, iš viso valdomos 5 programavimo mokyklos. Mokykla vykdo skaitmeninę švietimo transformaciją (EdTech), sprendžia ateities darbo rinkos įdarbinimo iššūkius, plėtodama perkvalifikavimo į IT sritį mokymų programas ir lokalaus įdarbinimo projektus savo įkurtame Karjeros centre.
Pranešimą paskelbė: Greta Germanovičiūtė, UAB Programavimo mokykla