Teisėsauga, kriminalai

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas: „Būtinas didesnis valstybės institucijų dėmesys asmens duomenų apsaugos prevencijai“

2021 m. kovo 25 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Kovo 24 d. posėdyje Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas tęsė parlamentinės kontrolės klausimo svarstymą „Dėl „CityBee“ klientų pavogtų ir nutekintų asmens duomenų“.

Generalinės prokuratūros, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos policijos atstovai pažymėjo, kad šiuo metu nėra duomenų apie pavogtos ir nutekintos bendrovės „CityBee“ klientų duomenų bazės su asmenų privačiais duomenimis neteisėtą panaudojimą.

Komiteto posėdyje teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska atkreipė dėmesį į visuomenės teisinį švietimo svarbą, įtraukiant ir asmens duomenų apsaugos klausimus.

Komiteto pirmininkui Stasiui Šedbarui pasiteiravus apie žmogiškųjų ir finansinių išteklių klausimų sprendimą Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijoje, pateikta informacija apie teigiamus pokyčius šiuo klausimu.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas Raimondas Andrijauskas informavo komitetą apie inspekcijos vykdomas papildomas prevencines priemones asmens duomenų apsaugos srityje, pvz., tokias kaip asmens duomenų valdytojų ir tvarkytojų standartinės asmens duomenų tvarkymo sutarties formos parengimą. 

 

Parengė Teisės ir teisėtvarkos komiteto biuro patarėja Irma Leonavičiūtė

Tel. (8 5)  239 6792

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą