Sveikata

Seimo Priklausomybių prevencijos komisija: Lietuva yra pasirengusi teikti pakaitinį ir ŽIV ligos gydymą iš Ukrainos į Lietuvą atvykusiems karo pabėgėliams

2022 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Kovo 23 d. posėdyje  Seimo Priklausomybių prevencijos komisija (PPK) aiškinosi, kaip Lietuva yra pasirengusi priimti ir gydyti iš Ukrainos į Lietuvą atvykusius karo pabėgėlius, asmenis, sergančius priklausomybe nuo opioidų, kuriems yra reikalingas pakaitinis palaikomasis gydymas, t. y. tęstinis gydymas, skiriant santykinai stabilias opioidinių vaistinių preparatų dozes, siekiant maksimaliai normalizuoti paciento somatinę ir psichikos būseną, skatinti pozityvius elgesio ir socialinės adaptacijos pokyčius, taip pat asmenis, kuriems turi būti tęsiamas ŽIV ligos gydymas.

Preliminariais duomenis, šiomis dienomis iš Ukrainos išvyksta apie 40 tūkst. žmonių, kuriems bus reikalinga ši pagalba. Kiek tokių žmonių pasieks Lietuvą, nėra žinoma, tačiau pavieniai atvejai rodo, kad tokia pagalba yra ir bus reikalinga.

Tai patvirtino posėdyje dalyvavusios ir kalbėjusios ŽIV ir AIDS paveiktų moterų ir artimųjų asociacijos „Demetra“ prezidentė Svetlana Kulšis ir Respublikinio priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė. Organizacijų atstovės patvirtino, kad į jų įstaigas jau kreipėsi tiek šeimos su mažais vaikais, tiek asmenys, kuriems reikalingi pakaitinis ar ŽIV ligos gydymas ir tyrimai.

Posėdyje dalyvavę Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai paaiškino, kaip bus teikiama pagalba užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje. Asmenims, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, t. y. Lietuvoje jau dirbantys Ukrainos piliečiai, tiek diagnostiką, tiek gydymą gaus iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Kitiems asmenims, užsiregistravusiems Migracijos departamente, visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, taip pat ir ŽIV ligos gydymas, nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu, bus užtikrinami iš valstybės biudžeto lėšų, taip, kaip yra nurodyta 2022 m. kovo 1 d. vidaus reikalų ministro įsakyme Nr. 1V-149.

Komisijos pirmininkė Morgana Danielė, mob. 698 42 104

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja Erika Mikalajūnienė,

tel. (8 5) 239 6815, e. p. erika.mikalajuniene@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą