Politika ir teisė

Seimo narys Petras Gražulis ragina politikus ir visuomenę atsiliepti į V. Zelenskio prašymą ir šiandien išeiti į gatves

2022 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) pirmininkas Petras Gražulis šiandien kalbėdamas Lietuvos parlamente kreipėsi į Seimo vadovus, politinių partijų lyderius, žiniasklaidą ir visuomenę, kviesdamas visus atsiliepti į Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vakar išplatintą kreipimąsi į visus Europos ir pasaulio šalių žmones, kuriame jis ragina ir kviečia visus šiandien, ketvirtadienį, kovo 24 dieną išeiti į gatves ir taip išreikšti palaikymą Ukrainos kovai, taip pat pareikalauti iš savo vyriausybių nedelsiant priimti reikalingus sprendimus, kad Ukrainai būtų kuo skubiau suteikti visi oro erdvės kontrolę galintys užtikrinti priešlėktuviniai ir priešraketiniai ginklai.

„Atsiliepdamas į Ukrainos prezidento V. Zelenskio prašymą, siūlau visiems Seimo vadovams, partijų lyderiams, žiniasklaidai kuo skubiau pakviesti Lietuvos žmones šiandien vakare į Ukrainos palaikymo akciją, kurios metu būtų reikalaujama nedelsiant suteikti Ukrainai visus jai reikalingus ginklus ir gynybos priemones“, – kalbėjo P. Gražulis.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis vakar kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalių žmones todėl, kad šiandien Briuselyje vyksta itin svarbūs posėdžiai ir susitikimai, kuriuose dalyvauja ES šalių, NATO šalių ir Didžiojo septyneto šalių (G-7) lyderiai. Dalyvauti šiuose susitikimuose į Briuselį atvyko ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džou Baidenas (Joe Biden).

Kviesdamas ES šalių gyventojus išeiti į gatves ir išreikšti paramą Ukrainai , V. Zelenskis sakė, kad yra šalių, galinčių išduoti ir parduoti Ukrainą vardan finansinės naudos, kurią gauna iš Rusijos. Nerimaudamas, kad tos šalys gali mėginti blokuoti priešlėktuvinių ir priešraketinių sistemų tiekimą, V. Zelenskis ir pakvietė visus ES piliečius daryti spaudimą savo vyriausybėms ir išeiti į gatves.

„Kviečiu visus, palaikančius Ukrainą Lietuvos žmones, atsiliepti į V. Zelenskio prašymą ir šiandien vakare išeiti į gatves su Ukrainos vėliavomis, taip išreiškiant paramą Ukrainos kovai ir spaudžiant ES šalių lyderius nedelsiant suteikti Ukrainai visą jiems reikalingą priešlėktuvinę ir prieštankinę ginkluotę. Juk ukrainiečiai šiuo metu kariauja už mūsų visų laisvę, už mūsų visų saugumą“, – teigė P. Gražulis.

Kontaktams:

Seimo narys Petras Gražulis

Tel. (8 5) 239 6638, mob. 8 698 42163

El. p. petras.grazulis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą