Verslas

Seimo Pirmininko pavaduotojo Vytauto Mitalo pranešimas: „PVM lengvata metams maitinimo sektoriui leis aiškiau planuoti veiklą, lipti iš šešėlio“

2022 m. lapkričio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimas pritarė Seimo Laisvės frakcijos seniūno Vytauto Mitalo siūlymui – lengvatinis 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maitinimo paslaugoms bus taikomas dar metus laiko – iki 2023 m. pabaigos.

„Nuosekliai dėl to, kad būtent metų laikotarpis kalbant apie šią lengvatą yra teisingiausias, pasisakėme jau kelis mėnesius, įvertinę informaciją, kurią mums Biudžeto ir finansų komitete pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija.  

Matome, kad lengvatos įvedimas sutapo su sektoriaus apyvartos augimu, tokiu staigiu, kurio nepaaiškinsime nei sezono įtaka, nei tuo, kad visi gyventojai galėjo staigiai suplūsti į restoranus. Matėme rimtą šešėlio sumažėjimą sektoriuje, kur dominuoja smulkusis verslas ir kuriame, mes visi žinome, nelegalaus darbo yra daug. Tai išduoda ir gyventojo pajamų mokesčio surinkimo skaičiai“, – pabrėžia V. Mitalas.  

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos duomenimis, šiemet šiame sektoriuje surinkta 83 proc. daugiau gyventojų pajamų mokesčio ir 69 proc. daugiau pelno mokesčio.

„Šiandien Seimo priimtas sprendimas bus rimta paskata sektoriui planuoti savo veiklą aiškiai bent metus į priekį. Tai svarbu, nes šiame sektoriuje iš esmės dominuoja smulkusis verslas ir jis patiria dabar jau ne COVID-19 pandemijos, bet ženkliai sumažėjusių turistų srautų įtaką“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas. 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą