Verslas

Seimas apsisprendė dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo

2022 m. lapkričio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis apsisprendė dėl lengvatinio PVM taikymo apgyvendinimo, maitinimo, kultūros, sporto, atlikėjų ir kitoms paslaugoms.

Pagal priimtas naujas nuostatas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas neribotai bus taikomas apgyvendinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių lankymui. Maitinimo paslaugoms lengvatinis 9 proc. PVM tarifas pratęstas metams − iki 2023 m. gruodžio 31 d., atlikėjų paslaugoms, sporto renginiams ir sporto paslaugoms pusmečiui – iki 2023 m. birželio 30 d.

Be to, nuspręsta neterminuotai taikyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą ir elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams. Lengvata nebus taikoma leidiniams, kurių reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio arba kurių visą ar didžiąją dalį sudaro muzikos ar vaizdo turinys. Tokiu būdu siekiama suvienodinti apmokestinimo PVM taikymą spausdintoms ir elektroninėms knygoms.

Seimas taip pat pritarė, kad 5 proc. tarifas būtų taikomas ir kompensuojamiesiems specialios medicininės paskirties maisto produktams.

Jei Seimas nebūtų šių pataisų priėmęs, lengvatinis 9 proc. PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms, maitinimo paslaugoms, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms ir atlikėjų paslaugoms būtų galiojęs tik iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Už šiuos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2148(3) balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 10, susilaikė 27 parlamentarai.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą