Studijos

Seimo Pirmininkei Lietuvos lenkai pristatė strategiją „Vilniaus kraštas 2040“

2021 m. birželio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Lenkų diskusijų klubo atstovais, kurie pristatė lenkų kalbos ir bendruomenės Lietuvoje išsaugojimo bei vystymo strategiją „Vilniaus kraštas 2040“.

„Labai svarbu, kad šis dokumentas yra atviras ir skatina dialogą tiek lenkų bendruomenės viduje, tiek su Lietuvos valstybės institucijomis. Pažymėtina, kad kai kurie svarbiausi strategijos pasiūlymai, pavyzdžiui, dėl inovatyvaus švietimo, lietuvių ir gimtųjų kalbų mokymo kokybės bei regionų ekonominės ir socialinės padėties gerinimo, atsispindi šios Vyriausybės programoje. Vardų ir pavardžių įstatymas, kiti teisės aktai, reguliuojantys tautinių mažumų teises, yra ne tik valdančiosios koalicijos, bet ir mano, kaip Seimo Pirmininkės, politiniai prioritetai“, – sakė parlamento vadovė.

Mokslinių šaltinių analize, Lietuvos bei Lenkijos ekspertų įžvalgomis paremta strategija „Vilniaus kraštas 2040“ – pirmas tokio pobūdžio dokumentas Lietuvoje, aprėpiantis svarbiausias vienos tautinės bendruomenės (t. y. Lietuvos lenkų) gyvenimo sritis: švietimą, kultūrą, ekonomiką ir pilietinę visuomenę.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą