Verslas

„Luminor lizingas“ šiemet lizingu finansavo apie 60 proc. žemės ūkio technikos įsigijimų Lietuvoje

Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius bendrovė „Luminor lizingas“ išsiveržė į žemės ūkio technikos finansavimo rinkos lyderius ir lizingu finansavo daugiau nei 60 proc. visų žemės ūkio technikos (traktorių ir kombainų) įsigijimų Lietuvoje. Apie 98 proc. sutarčių buvo sudarytos iš „Luminor“ banko ir Europos investicijų banko šių metų pradžioje atverto smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) paskolų portfelio, pritaikant 25 baziniais punktais mažesnę paskolos maržą.

Šių metų sausio – gegužės mėnesiais bendrovėje „Luminor lizingas“ buvo sudaryta beveik dvigubai daugiau lizingo sutarčių žemės ūkio technikai įsigyti nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.  Bendra šių lizingo sutarčių suma buvo apie 250 proc. didesnė nei 2020 metų sausį – gegužę, o vidutinė vienos lizingo sutarties suma – 30 proc. didesnė nei pernai.

„Žemės ūkio technikos finansavimo apimtys šiemet gerokai išaugo ir pagrindinė priežastis, greičiausiai, yra ta, kad pernai ūkininkai į naujus įsigijimus žiūrėjo rezervuotai – stebėjo, kaip pandemija atsilieps jų produkcijos supirkimui, tad buvo sumažinę ir investicijas į naujus įrenginius. Šiemet investicijos į žemės ūkį atsigauna ir tas lėšas, kurias pernai sutaupė, ūkininkai šiemet naudoja ūkio plėtrai, darbų efektyvumui ir našumui didinti. Prisidėjo ir tai, kad pernai Lietuvoje buvo fiksuotas rekordinis grūdų derlius, ne tik užtikrinęs didesnes pajamas, bet ir parodęs, kad esamų technikos resursų gali nebeužtekti “, – sakė bendrovės „Luminor lizingas“ vadovė Žydrūnė Samuolienė. 

Jau ne pirmus metus lietuviai dažniausiai perka vieno didžiausio pasaulyje žemės ūkio mašinų gamintojo „John Deere“ techniką, o šiemet jos įsigijimai bendrovėje „Luminor lizingas“ buvo apie 50 proc. didesni nei 2020 metų sausio – gegužės mėnesiais. Antroje vietoje pagal populiarumą šiemet yra „Massey Ferguson”, trečioje – „Case” technika.

Šiemet taip pat pastebimas ir išaugęs vilkikų bei priekabų finansavimo poreikis. Pernai bendrovėje „Luminor lizingas“ sudarytų sutarčių skaičius vilkikui ar priekabai įsigyti buvo apie 30 proc. mažesnis nei 2019 metais. Šiemet bendrovė finansavo apie 13 proc. visų lizingu įsigytų vilkikų ir priekabų Lietuvoje.

„Didelį postūmį plėsti kreditavimo apimtis šiemet mums suteikė kartu su Europos investicijų banku atvertas SVV kreditavimo portfelis, dėl kurio didžiajai daliai ūkininkų galime pritaikyti palankesnes skolinimosi sąlygas. Žemės ūkis yra viena iš mūsų prioritetinių sričių ir jai skiriame ypatingą dėmesį, užtikriname kuo paprastesnį ir operatyvesnį technikos įsigijimo lizingu procesą. Perkant įrangą iš mūsų partnerių tinklo ūkininkams nereikia niekur papildomai vykti, technikos įsigijimo ir jos finansavimo sutartis jie pasirašo prekybos vietoje“, – sakė Ž. Samuolienė.

Lizingo rinkos duomenys pateikti remiantis rinkos tyrimų bendrovės „DataCenter“ duomenimis.

Apie „Luminor“

 „Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2021 m. kovo pabaigoje turėjęs 14,9 proc. indėlių ir 16,9 proc. paskolų rinkos dalis. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 23,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą