Įvairenybės

Seimo Pirmininkė: „Mes saugūs, nes esame ne vieni, Ukraina taip pat turi būti tarp mūsų“

2022 m. kovo 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Kovo 29-ąją Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia minėti 18-ąsias Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO) metines.

„Esame saugūs, nes esame ne vieni. Šių dienų kontekste, kaip niekad anksčiau, aišku, koks buvo teisingas ir gyvybiškai svarbus Lietuvos apsisprendimas eiti vakarietišku keliu, rinktis kitokius partnerius, visiškai kitokią saugumo politiką ir ekonominio bendradarbiavimo modelį. Prieš 18 metų Lietuva pasiekė vieną svarbiausių savo tikslų – tapo NATO nare. Tam mums reikėjo dešimtmečio, skaičiuojant nuo pareikštos valios 1994 metais.

Per tą dešimtmetį mums teko sunešioti ne vienas geležines klumpes, nes kaip ir šiandien dėl Ukrainos, taip ir dėl mūsų buvo daug skepsio. Tai ir Kaliningrado sritis, ir tranzito klausimai. Tačiau mes įrodėme, kad esame verti būti NATO. Šiandien Ukraina tai daro nepalyginamai skaudesne kaina. Ypač aukomis – savo žmonių gyvybėmis. Ši, vakarietiškas vertybes pripažįstanti valstybė, demonstruojanti tokią drąsą, privalo būti greta kitų demokratinio pasaulio šalių. Ukraina dabar tapo regiono saugumo skydu. O mes privalome nedelsdami suteikti Ukrainai NATO saugumo skydą, kad ir ji būtų saugi“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą