Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė aptarė situaciją Padniestrėje su Moldovos parlamento pirmininku

Š. m. gegužės 3 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nuotoliniu būdu susitiko su Moldovos parlamento pirmininku Igoriu Grosu.

„Moldova – viena iš Rytų partnerystės šalių, kuriai Lietuva skiria ypatingą dėmesį. Suprantame, kaip karas Ukrainoje paveikė Moldovą. Reiškiame paramą šalies suverenitetui ir teritoriniam vientisumui su tarptautiniu mastu pripažįstamomis sienomis ir ypatingą statusą turinčiu Padniestrės regionu. Paskutiniai incidentai aiškiai skirti  bendrai saugumo situacijai destabilizuoti“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, Kremlių nuo šio žingsnio sulaikys tik Ukrainos pergalė, sankcijos Rusijai ir Europos Sąjungos (ES) įsipareigojimai Rytų kaimynystės šalims.

Parlamento vadovė pasveikino Moldovą pateikus stojimo į ES paraišką ir užpildžius pirmąjį klausimyną: „Lietuva nuosekliai remia Moldovos narystės ES perspektyvą“.

Seimo Pirmininkė pokalbio metu informavo apie gegužės pabaigoje jos organizuojamą Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų vizitą. Taip pat aptarė situaciją dėl Moldovoje priimamų Ukrainos pabėgėlių ir energetinio saugumo klausimus.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą