Sportas

Penktadienį startuoja „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynės: 3,5 tūkst. kilometrų mins ir lietuvis

Geriausi pasaulio dviratininkai jau šį penktadienį startuos tris savaites truksiančiose „Giro d‘Italia“ lenktynėse. Šiemet Vengrijos ir Italijos keliais važiuos ir daugkartinis Lietuvos dviračių plento čempionas Ignatas Konovalovas, prestižinėse varžybose dalyvausiantis septintąjį kartą. Iki pat gegužės 29 d. kiekvieną lenktynių etapą ir I. Konovalovo progresą bus galima tiesiogiai stebėti „Eurosport“ kanalu ir „discovery+“ platformoje.

Jau 105-osios „Giro d‘Italia“ lenktynės gegužės 6-ąją prasidės Budapešto gatvėse. Kaip ir įprasta, nors daugiausia kilometrų dviratininkai numina Italijoje, tam tikra maršruto dalis driekiasi ir per kitą valstybę. Tai bus pirmasis kartas per ilgą varžybų istoriją, kai dėl rožinių marškinėlių („maglia rosa“) besivaržantys dviratininkai pedalus mins Vengrijoje.

Vienose žymiausių etapinių dviračių lenktynių, savo svarba nusileidžiančiose tik „Tour de France“, dalyvausiantys sportininkai iš viso važiuos 21-ame skirtingame etape ir turės įveikti beveik 3,5 tūkst. kilometrų.

Dukart „Giro d‘Italia“ triumfavusio Ispanijos dviratininko Alberto Contadoro teigimu, šiųmetės varžybos bus itin įtemptos ir turėtų prikaustyti žiūrovų dėmesį nuo pat pirmos dienos.

„Sportininkų laukia be galo įdomus, tačiau ne ką mažiau sudėtingas maršrutas. Panašu, kad neapsakomai daug energijos kiekvieną kartą pareikalaujančios lenktynės šiemet išbandys net ir geriausių dviratininkų ištvermę. Tai reiškia, kad dėl aukščiausių pozicijų kovos tik nepriekaištingos formos sportininkai“, – sako transliacijų metu lenktynes komentuosiantis A. Contador.

Lietuvių sėkmė – ir už dviračio vairo, ir už kameros

Daugiau kaip tris savaites truksiančiose „Giro d‘Italia“ lenktynėse jau septintąjį kartą varžysis Ignatas Konovalovas, prieš dvejus metus kartu su Prancūzijos komandos „Groupama – FDJ“ nariais lipęs ant prizininkų pakylos. Jis yra vienas iš trijų Lietuvos vyrų dviratininkų, laimėjusių bent vieną „Giro d‘Italia“ etapą (2009 m.).

Pirmasis dar 2006 m. į Lietuvos istoriją įsirašė Tomas Vaitkus, kiek vėliau – 2013 m. – šį pasiekimą pakartojo Ramūnas Navardauskas.

Tiesa, 33-iąjį kartą šią vasarą vyksiančiose „Giro d‘Italia“ moterų lenktynėse lietuvių pasiekimai yra gerokai įspūdingesni. Nugalėtojos laurus dukart iš eilės yra nuskynusi dviratininkė Edita Pučinskaitė (2006 m. ir 2007 m.), taip pat ant prizininkių pakylos 2001 m. bei 2002 m. lipo ir Diana Žiliūtė, atitinkamai užėmusi antrą ir trečią vietas.

Įdomu ir tai, kad visai neseniai lietuviai į šias lenktynes nusprendė pažvelgti iš kitos perspektyvos. 2017 m. pasirodžiusi Arūno Matelio režisuota ir „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą pelniusi juosta „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pasakoja būtent apie „Giro d‘Italia“ varžybų užkulisius.

Virš 100 valandų tiesioginių transliacijų

Pirmajame „Giro d‘Italia“ etape – 201 km trasoje nuo Budapešto iki Višegrado – sportininkai startuos jau šį penktadienį. Lenktynių pradžią nuo 13 val. 10 min. Lietuvoje tiesiogiai transliuos „Eurosport“. Visas lenktynes bus galima stebėti ir „discovery+“ platformoje, kuri Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją.

Taip šalies žiūrovai galės išvysti kiekvieną lenktynių minutę, įskaitant 110 tiesioginės transliacijos valandų bei gegužės 29 d., sekmadienį vyksiantį dramatišką varžybų finišą.

„Šiemet išnaudosime visą savo kanalų tinklo potencialą ir „Giro d‘Italia“ lenktynes transliuosime daugiau nei dviejuose šimtuose rinkų visame pasaulyje, tarp jų ir Lietuvoje. Be to, šie metai – ypatingi, nes „Eurosport“ kanalas šias varžybas pradėjo transliuoti lygiai prieš 25-erius metus“, – sako vyresnysis „Warner Bros. Discovery“, valdančios „Eurosport“ ir „discovery+“ prekės ženklus, viceprezidentas Scott Young.

Pagrindiniai 2022 m. „Giro d‘Italia“ etapai:

1 etapas (lygumų) – gegužės 6 d., penktadienis, Budapeštas–Višegradas, 195 km

2 etapas (matuojamas individualus laikas) – gegužės 7 d., šeštadienis, Budapeštas, 9,2 km.

4 etapas (kalnų) – gegužės 10 d., antradienis, Avola–Etna-Nicolosi, 170 km.

7 etapas (kalvos) – gegužės 13 d., penktadienis, Diamante–Potenca, 196 km

11 etapas (lygumų) – gegužės 18 d., trečiadienis, Santarcangelo di Romagna–Emilijos Redžas, 203 km

16 etapas (kalnų) – gegužės 24 d., antradienis, Salò–Aprica, 202 km

20 etapas (kalnų) – gegužės 28 d., šeštadienis, Belluno–Marmolada, 167 km

21 etapas (matuojamas individualus laikas) – gegužės 29 d., sekmadienis, Verona, 17,4 km 

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”

Parašykite komentarą